İçişleri bakan yardımcılarından CHP’ye tepki: Polisimize “zorba” diyen zihniyeti şiddetle kınıyoruz-haberi

İçişleri bakanimiz Yardımcıları Mehmet Ersoy, İsmail Çataklı, Muhterem İnce ve Tayyip Sabri Erdil; Cumhuriyet milletçe Partisi (CHP) tarafından yapılan paylaşıma reaksiyon gösterdi.

“TÜRKİYE BU ZORBALIĞI dogruluk ETMİYOR”

Cumhuriyet milletçe Partisi’ne ait resmi yasamsal medya hesabından yapılan paylaşımda, “Türkiye bu zorbalığı dogruluk etmiyor. kendisinin hayat tarzlarının dışında hiç kimseye saygı duymayan, görevinin başındaki gazetecilere, değişik kimliklere bu zulmü reva gören zihniyeti kınıyoruz. Cumhuriyetimizin layık olduğu demokrasiyi hep birlikte inşa edeceğiz” ifadeleri yer aldı.

“BU ZİHNİYETİ KINIYORUZ”

Bu paylaşıma cevap veren İçişleri bakanimiz Yardımcısı İnce, “Kanuna, hukuka vandallıkla direnenleri değil, yasasi uygulama sorumluluğunu adina getiren polisimizi zorbalıkla itham eden bu haklar dışı zihniyeti kınıyoruz” ifadelerini kullandı.

“EMNİYET TEŞKİLATININ amaç GÖSTERİLMESİNİ KINIYORUZ”

CHP tarafından yapılan paylaşıma reaksiyon gösteren İçişleri bakanimiz Yardımcısı Erdil ise, “Maalesef uzunca müddettir denetim edemedikleri siyasal öfkeyle, devlete isyan eden ve başkaldıranlara civarindan düşen ve görevini yapan polise zorba diyen bu zihniyeti kınıyoruz. güvenlik teşkilatının amaç gösterilmesini de kınıyoruz” açıklamasında bulundu.

“POLİSİMİZE ‘ZORBA’ DİYEN ZİHNİYETİ KINIYORUZ”

Çataklı, “Asıl biz vatandaşın huzur ve güvenliği amaciyla çalışan polisimize ‘zorba’ diyen zihniyeti şiddetle kınıyoruz” dedi.

“POLİSE DİRENENLERİ GÖZALTINA ALMAK ZORBALIK DEĞİL”

Ersoy da “İzinsiz gösteri esnasında polise direnenleri gözaltına almak zorbalık değildir. esas zorbalık, toplumda iktidara reaksiyon uyandırmak adına, hiçbir sınır tanımadan kurumlarımıza fütursuzca, her biçimde yalana sarılarak saldırıp sonrasında özür dileyecek erdemi gösterememektir” ifadesini kullandı.

Kaynak: Demirören havadis Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir