Hesabına yanlışlıkla yatan 19 bin lirayı sahibine teslim etti-haberi

4 bebek babası var olan 25 senelik döner ustası Mustafa Karataş, tek gece telefonuna gelen mesajla şoka uğradı. iletide hesabına 19 bin liralık kazanç girişi olduğunu gören Karataş, derhal bankayı arayarak paranın kendisine ait olmadığını belirtti. tek haftalık iş neticeninde banka aracılığıyla paranın asıl sahibi 28 yaşında olan Murat Akdeniz‘e ulaşan Karataş, kendisine parayı teslim edeceğini söyledi. Murat Akdeniz, kendisine ait var olan parayı almak üzere İstanbul’dan yola çıktı. Akdeniz, insanlığın can vermediğini delil eden döner ustası Mustafa Karataş’la buluşup 19 bin lirasını teslim aldı.

“BAŞKASI OLSA büyük olasılık YAPMAZDI”

Alacaklısının 19 bin lirayı gönderirken hesap numarasında yanlışlık yaptığını laf eden Murat Akdeniz, “Bir alacağım Bursa’dan kazanç gönderecekti. Benim 472 ile başlayan hesap numaram ve Mustafa Bey’in 772 ile başlayan hesap numarası karışmış. Arkadaşımız hata neticesi Mustafa Bey’in hesabına kazanç atmış. 19 bin liraya yakın tek meblağ. Sağ olsun Mustafa bey de insanlığını gösterip bankaya ulaşmış. Mustafa bey de ‘Ankara’ya gelin, kimliğinizi gösterip parayı teslim alabilirsiniz’ dedi. Herkesin önünde ona teşekkür ediyorum. Başkası olsa büyük olasılık yapmazdı” diye konuştu.

“ALLAH BENİM OLMAYAN PARAYI BANA YEDİRMESİN”

Karşı tarafın hesap numarasında yanlış yaptığını, üstelik asıl yollamak istediği kişi ile kendisinin İsiminin baş harflerinin aynı olduğunu laf eden Mustafa Karataş, “Gece hanede oturuyordum telefonumu karıştırıyordum. tek baktım hesabıma 19 bin liralık kazanç yatmış. Bankayı aradım. bunun benzeri tek kazanç benim değil dedim. kazanç benim değildi. Kurban olduğum Allah benim olmayan parayı bana yedirmesin. İnsanlara da misal olması ve duyarlı olmalarını istiyorum. Karışıklık Bursa’da tek arkadaş Murat Bey’e kazanç havalesi yapıyor. Onun ismi ile benim ismim de M ve U harfleri ile başlıyor. IBAN numarasından da tek numara yoksun oluyor. Benim hesabıma düşüyor para. İnsanlık can vermedi ve ölmemesini de talep ediyoruz zaten. İnsanların duyarlı olmasını istiyoruz” dedi.

Öte yandan, Gölbaşı endüstri Sitesi Kooperatifi Başkanı Mehmet Aktay 2021 yılının ahilik senesi olduğunu hatırlattı. Aktay, 47 yaşında olan dört bebek babası Mustafa Karataş’ın yaptığının ahilikten gelen tek davranış olduğunu, 19 bin lirayı asıl sahibine verdiği amaciyla teşekkür ettiğini kaydetti.

Kaynak: İhlas havadis Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.