Herkes turizm sektörüne geçti, şimdi 5 bin TL maaşla çalışacak otobüs şoförü bulamıyorlar-haberi

Antalya’da turizm sezonun açılmasıyla birlikte otobüs şoförlerinin, turizmde çalışmaya başladıklarını bu yüzden de otobüs sürücüsü kadrolarında 50 adet şoför açığı olduğunu söyleyen Antalya Otobüsçüler Esnaf Odası Başkanı Yasin Arslan, 5 bin Lira aylık ile şoför aradıklarını ama tek istek göremediklerini belirtti.

Arslan, 10-15 kişinin müracaat yaptığını ama yeteri civarindan sayıya ulaşamadıklarının altını çizerek İŞKUR üzerinden müracaat yaptıklarını ve gazetelere iş ilanı verdiklerini şoför olmak istek eden adayların başvurularını beklediklerini söyledi.

“MAAŞLAR 5-6 BİNE civarindan ÇIKIYOR”

Müracaatların Bir gün evvel itibari ile başladığını belirten Antalya Otobüsçüler Esnaf Odası Başkanı Yasin Arslan, “Antalya, turizm şehri olduğu amaciyla bizimle çalışan Bir hayli şoför yaz aylarında turizme yöneliyor. bu yüzden araçlarda şoför eksikliği oldu. İŞKUR üzerinden müracaatımızı yaptık, 50 şoför açığımız var diye ama rastgele tek istek gelmedi. Gazetelere duyuru verdik tekrar arayan olmadı. Normalde minimum fiyatla şoför çalıştırıyoruz. Çalışma saatlerimiz esnek olduğundan dolayı maaşlar 5 bin- 6 bin civarına çıkıyor. hergün yevmiye üzerinden hesapladığımızda 180-200 Lira benzeri tek ücret çıkıyor. Araçlarımız vasati 25 vakit civarında çalışıyor. Bunun amaciyla müracaatlar Bir gün evvel itibari ile başladı” diye konuştu.

“ANTALYA’YI BİLEN veyahut BİLMEYEN ayrım ETMEZ”

Şoför olmak istek eden adayların şehri bilmelerinin mecburi tek koşul olmadığını belirten Arslan, “Şoför olmak istek eden adayların evvela 12 metre otobüs kullanmış olması tercihimiz. O olmadığı vakit kamyon benzeri otomobiller kullanmış olan, Antalya’yı iyi bilen veyahut bilmeyen ayrım etmez, E sınıfı ehliyeti var olan ve SRC ve psikoteknik dokümanları var olan bütün şoför esnafımız müracaat edebilir” şeklinde konuştu.

Adayları şoförler odasına beklediğini söyleyen Arslan, “İşe ihtiyacı olan, E sınıfı ehliyeti ve SRC’si var olan bütün kardeşlerimizi Antalya Otobüsçüler odasına bekliyorum. İnşallah gelirler, biz buradayız” ifadelerini kullandı.

Kaynak: İhlas havadis Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.