HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan’dan “ittifak” açıklaması: Hiç kimse bizden aynı tavrı beklemesin-haberi

Partisinin kent binası önünde düzen eden “Halkla Buluşma” programında konuşan HDP Eş genel Başkanı Pervin Buldan, mevzubahis toplanmanın tek miting olmadığını, halkla buluşmayı amaçladıklarını söyledi. Bundan ardindan yapılacak seçimlerde üzerlerine düşen görevi en iyi şekilde adina getireceklerini belirten Buldan mühim açıklamalarda bulundu.

“HİÇ KİMSE KÜRT vatandasinin OYLARINI CEBİNDE GÖRMESİN”

HDP Eş genel Başkanı Pervin Buldan, yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Bir dahaki seçimde tabiki üzerimize düşen görevi ve sorumluluğu en iyi şekilde adina getireceğiz. ama Yalnızca tek taraf amaciyla söylemiyorum, başka tarafta da… başka taraf derken, tabiki millet İttifakı’nı kastediyorum. Bu ülkede kim iktidar olmak istiyorsa, bu ülkenin en hatri sayilir büyüklükte meselesi var olan Kürt meselenini çözmek zorundadır ve mesele çözülmeden bu ülkeyle demokrasi gelmeyecektir. Onun amaciyla hiç kimse Kürt halkının oylarını cebinde kati olarak görmesin. Biz, kimseye mecburi ve cezali değiliz. Ama bu ülkede eğer demokrasinin gelişmesini istiyorsanız işte o vakit HDP’sini ve Kürtleri esas almak zorundasınız.”

“AYNI TAVRI GÖSTERMEYECEĞİMİZİ her biri BİLSİN”

Devam eden açıklamalarında Buldan, “Hiç kimse HDP’yi basit lokma olarak görmesin. Geçmişte özellikle nihayet seçimlerde İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Mersin ve Antalya seçimlerinde desteklediğimiz demokratik güç birlikleri tabiki mühim ve kıymetliydi. ama bundan sonraki seçimlerde hiç kimse bizden aynı tavrı beklemesin. Aynı tavrı göstermeyeceğimizi her biri artık bilsin ve bilmelidir.” dedi.

Kaynak: Anadolu ajansı / Fırat Özdemir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.