Hatayspor'dan zirve takibi!-haberi

Hatayspor, geçtiğimiz sezon evvel kez yükseldiği Süper Lig ‘de performansı ile ayrım yaratmıştı. Bordo-Beyazlılar, 40 hafta sonunda; 17 galibiyet, 10 beraberlik ve 13 yenilgi ile 61 nokta toplarken, ligi de 6. sırada tamamlamıştı. Sezonun sona ermesinin derhal peşinden Akdeniz ekibinde Bir hayli oyuncu ile yollar ayrıldı, geçtiğimiz sezon ideal 11’de bulunan 7 oyuncu, artık takımda yer almıyor. ama takımın derhal hemen tamamı değişse de değişmeyen tek şey Hatayspor’un oyunu oldu. Ömer Erdoğan’ın öğrencileri, bu sezona bomba benzeri tek giriş yaptı.

Seri 4’e çıktı

3 maçlık yenilmezlik serisi bulunan Hatayspor, nihayet olarak Bir gün evvel şampiyonluk adaylarından biri var olan Beşiktaş ile karşı karşıya kaldı. Akdeniz ekibi, güç da olsa kara Kartal karşısında 1-0’lık zafere uzanmayı başardı. Bordo Beyazlılar, 11. hafta itibarıyla 23 nokta toplarken, lider Trabzon’un ise dört nokta gerisinde yer alırken, ligde 2. sıradaki yerini korudu. 

Lobjanidze şova ayni ritimde devam ediyor

Geçtiğimiz sezonu grup düşen Ankaragücü’nde geçiren Saba Lobjanidze, yaz tasima döneminde Hatayspor’un yolunu tuttu. Kısa müddette takıma ahenk sağlayan 26 yaşında olan kanat oyuncusu, yükselen performansını Bir gün evvel Beşiktaş karşısında da sürdürdü. Gürcü futbolcu, Akdeniz ekibinin üç puana uzandığı mücadelede takımının tek golünü kaydetti. Lobjanidze, bu sezon toplamda 10 mücadelede dört gol ve 5 asistlik performans sergiledi.

  • futbol
  • maç

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir