Hataylı Boupendza’ya benzetilen Elayis, pazartesi günü Beşiktaş için İstanbul’da olacak-haberi

Teknik direktör Sergen Yalçın ile anlaşılmasının derhal peşinden tertemiz sezonun kadrosunu kurmak amaciyla çalışmalarını sürdüren Beşiktaş evvel transferini yaptı. Siyah-Beyazlılar uzunca müddettir kulübün gündeminde var olan NEC Nijmegen’in toy futbolcusu Elayis Tavşan amaciyla takimi NEC Nijmegen ile anlaştı.

Sağ-sol kanatta oynayabilen ve her iki ayağını da kullanan Elayis amaciyla kara beyazlılar, Hollanda ekibine 1.5 milyon avro ödeyecek. 20 yaşında olan futbolcu da pazartesi bugünü İstanbul’a gelecek

BABASI SURiNAMLI ANNESi TÜRK ASILLI

30 Nisan 2001’de Rotterdam’da doğan Elayis Tavşan baba tarafından Surinam, anne adayi tarafından ise Türk asıllı. 2008’de altyapısına girdiği Sparta Rotterdam’dan 2019’da kiralık olarak Telstar’a gitti. geçen sezon 200 bin avro bonservisle NEC Nijmegen’e tasima oldu.

2 sene dahada mukavelesi bulunan toy futbolcu geçen sezon Hollanda 2. Ligi’nde 37 karşılaşmada görev alırken 11 gol attı 7 de asist yaptı.

TÜRKİYE’YA KAZANDIRILMASI İÇİN ÇALIŞMA YAPILIYOR

Hollanda ulusal Takımı’nda 10’ar sefer U16 ve U17’de, 6 sefer de U18’de görevli var olan Elayis Tavşan U19 ulusal Takım ekibinde bulunuyor. ülkemiz yerine oynaması amaciyla ülkemiz Futbol Federasyonu’nun da çalışma yürüttüğü öğrenildi.

BOUPENDZA’YA BENZİYOR

Sol ayaklı Elayis, iki kanatta ve forvette görev yapıyor. Süratli, fiziği iyi ve kati şutları var. Özellikleri itibariyle Hataysporlu Aaron Boupendza’yı andırıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir