Haftaya yükselişle başlayan altının gram fiyatı 503 liradan işlem görüyor-haberi

Geçen hafta dolar kurundaki yükselişe karşın, altının ons fiyatındaki düşüşün tesiriyle yüzde 2,2 gerileyen gr altın, haftayı da 496 liradan tamamladı. tertemiz haftaya ise yükselişle başlayan altının gr fiyatı, saat 12.05 itibarıyla 503 liradan işlem görüyor.

ÇEYREK VE CUMHURİYET NE KADAR?

Aynı dakikalarda çeyrek altın 824 lira, cumhuriyet altını da 3.359 liradan satılıyor. Altının ons fiyatı, geçtiğimiz hafta yüzde 6 kıymet kaybederek 1.764,6 dolarla nihayet 2,5 ayın en düşük haftalık kapanışını gerçekleştirdi. tertemiz haftaya ise yükselişle başlayan altının onsu, şu dakikalarda evvelki kapanışın yüzde tek üzerinde 1.783 dolardan alıcı buluyor.

ONS ALTINDA 1.800 DOLAR DİRENÇ KONUMUNDA

Analistler, AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ ortada Bankası’nın (Fed) toplantı kararlarının umulandan şahin bulunması ile geçtiğimiz hafta baskılanan altının ons fiyatının, tertemiz haftada reaksiyon alımlarıyla yükseldiğini söyledi. Fed Başkanı Jerome Powell ve Fed azalarının hafta süresince yapacakları açıklamaların varlık fiyatlamalarında tesirli olabileceğini belirten analistler, bu erken veri gündeminin sakin olduğunu, Avrupa ortada Bankası Başkanı Christine Lagarde’ın Avrupa Parlamentosu’nun ahenk gösteren ücret ve Mali İşler Komitesi’nde yapacağı konuşmanın ve ABD’de Şikago Fed Aktivite Endeks’inin takip edileceğini bildirdi. Analistler, teknik açıdan ons altında 1.770 doların destek, 1.800 doların direnç konumunda bulunduğunu ifade etti.

GÜNCEL ALTIN FİYATLARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

Kaynak: Anadolu ajansı / Belgin Yakışan Mutlu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.