Hafta sonundan itibaren hava durumu değişiyor-haberi

Türkiye en soğuk mart aylarından tek tanesini adım adım arkada bırakırken yağışlar ayni ritimde devam ediyor. Meteoroloji’nin tahminlerine göre hafta sonundan bu yana sema vaziyeti değişecek.

Cumartesi bugünü yurdun mühim bölümünde tesirini yitirecek yağışların derhal peşinden güneşli günler hakim olacak. sektör bugünü ise yağışlar yurdun çok hatri sayilir büyüklükte bölümünü terk ederken, sema sıcaklıklarındaki yükseliş sürecek. kıyı şehirlerde 20 derecenin üzerinde sıcaklık değerleri görülecek.

YAĞIŞLAR BUGÜN DE ETKİLİ OLACAK

Meteoroloji genel Müdürlüğü tarafından yapılan nihayet değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, İç Anadolu’nun kuzeyi, Karadeniz, doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Muğla, Afyonkarahisar, Hatay, Osmaniye, Kahramanmaraş ve Konya sehirleri ile Antalya’nın batı ilçelerinin yağışlı geçeceği olasılık ediliyor.

Yağışların; kıyı sehirleri ile Güneydoğu Anadolu’da yağmur ve sağanak, yağış alan başka yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Karadeniz’in dahil ve çok kesimleri ile doğu Anadolu’da çok kar örtüsüne sahip eğimli bölgelerde çığ rizikosu bulunmaktadır. Kuzey, dahil ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

Kar barajları doldurdu, iki senelik su birikti İlginizi Çekebilir Kar barajları doldurdu, iki senelik su birikti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir