Guti ve Forlan, 7 Mart’taki derbi öncesi Real Madrid-Atletico Madrid rekabetini değerlendirdi-haberi

Real Madrid’in altyapısından yetişen ve 15 yılını geçirdiği kulübün efsaneleri arasına giren Guti, 7 Mart’taki Atletico Madrid derbisi öncesi La Liga’ya verdiği röportajda, iki takımın da hatri sayilir büyüklükte tek hayran kitlesine sahip olduğunu belirtti.

Başkent Madrid’in iki temsilcisi arasında her vakit tek çekişme olduğunu kaydeden 44 yaşında olan Daha önceki İspanyol futbolcu, “Ligi Yalnızca onların üzerinde bitirmek değil, elde ettiğiniz her fırsatta da yenmek istersiniz.” ifadesini kullandı.

Atletico Madrid maçları öncesi ayrım hisler yaşadığını laf eden Guti, “Heyecan, sinir, her şeyden belli tek süre vardır. mücadelesi kazanmak amaciyla hatri sayilir büyüklükte tek arzuyla o alana çıkarsınız. mücadeleden ardindan iki istikametten da Bir hayli kişiden telefon alacağınızı biliyorsunuz. Bu, zihninizde hatri sayilir büyüklükte tek yer tutar.” değerlendirmesini yaptı.

“Şehirde, memleket çapında her biri bu mücadelesi bekliyor”

2007-2011 senelerinde Atletico Madrid’de oynanan Forlan da Real Madrid derbilerinin ayrım tek atmosfere sahip olduğunu belirtti.

Maçın hangi statta oynanacağının çok ehemmiyeti olmadığını ifade eden Uruguaylı Daha önceki golcü, “Her derbi özeldir. Şehirde, memleket çapında her biri bu mücadelesi bekliyor. La Liga bütün yeryüzünde da izleniyor. Bir hayli insanın mücadelesi seyredeceğini biliyor ve oynamaktan heyecan duyuyorsunuz.” görüşünü paylaştı.

İki takımın da şampiyonluk mücadelesi verdiğini anımsadan 41 yaşında olan Forlan, “Şehrin en iyisi olmak istek eden iki hatri sayilir büyüklükte kulüp. Görmek ve elbette oynamak amaciyla mükemmel tek derbi.” ifadelerini kullandı.

La Liga’da 3. sırada bulunan Real Madrid, 7 Mart sektör bugünü lider Atletico Madrid’e konuk olacak.

İSTANBUL (AA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir