Güne yükselişle başlayan altının gram fiyatı 443 liradan işlem görüyor-haberi

Dün ons fiyatındaki yükselişin ve dolar kurundaki dalgalanmanın tesiriyle 447,1 lirayı gören gr altın, bugünü evvelki kapanışın yüzde 0,1 üzerinde 442,5 liradan tamamladı. gr altın, bugüne ise yükselişle başlamasının derhal peşinden saat 11.30 itibarıyla 443 lirada dengelendi.

ÇEYREK VE CUMHURİYET ALTINI NE KADAR?

Aynı dakikalarda çeyrek altın 727 lira, cumhuriyet altını da 2.964 liradan satılıyor. Altının ons ücreti ise Bir gün evvel bugünü yüzde 0,4’lük artışla 1.734 dolardan tamamlamasının derhal peşinden bu erken yüzde 0,1 düşüşle 1.733 dolardan alıcı buluyor. Analistler, vatan içinde altının gr fiyatının, dolar kurundaki dengelenme neticesinde dahada dar tek bantta devinim edebileceğini, ons altının ise 1.720-1.750 bandındaki seyrinin kırılma istikametine göre şekillenebileceğini söyledi.

PİYASALAR havadis AKIŞINA ODAKLANDI

Bugün vatan içinde ülkemiz Cumhuriyet ortada Bankası (TCMB) kazanç Politikası heyeti toplantı özetinin, vatan dışında ise ABD’de büyüme verisi ile Avrupa Birliği Liderler Zirvesi’nin takip edileceğini aktaran analistler, tahvil piyasasının seyrinin gündemin odağındaki yerini savunduğunu bildirdi.

GÜNCEL ALTIN FİYATLARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

Kaynak: Anadolu ajansı / Belgin Yakışan Mutlu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.