GS TV’den çok sert Taylan Antalyalı tepkisi: Ahlaksızlar yargılanmalı-haberi

A ulusal Takım ve Galatasaray‘ın mühim ismi Taylan Antalyalı, giydiği tişört hasebiyle amaç oldu. Antalyalı’nın giydiği tişörtte gökkuşağı renkleri ve “Gururla destekliyorum” yazısı bulunuyordu.

Taylan Antalyalı’nın giydiği tişört, tek spor giyim markasının LGBTİ+ bireyleri desteklediği koleksiyonun tek parçası.

SOSYAL MEDYA İKİYE BÖLÜNDÜ

Futbolcu yaptığı paylaşımın derhal peşinden yasamsal medyada amaç haline geldi. Oyuncu ile alakalı ağır ifadeler bulunan paylaşımlar yapıldı. Antalyalı’ya destek veren Bir hayli kişi de oldu.

“ERZURUM’DA GİYSİN DE GÖRELİM”

Ünlü yorumcu buyruğa Bol Antalyalı’nın paylaşımı için, “”Milli takıma almam, her biri yaşadığı ülkenin ahlakına ananesine saygı duyacak kardeşim. Erzurum’da giysin de görelim. Hangi cinsel şeye ait olduğunu bilmiyorum, beni ilgilendirmiyor ama cemiyet önünde yapamazsın” dedi.

“BU KONUDA ÇOK HASSASIM”

Emre Bol’un yorumcu partneri Turgay Demir de, “Taylan Antalyalı tek dahada ulusal takim formasi giyemez, bendeniz de bunu savunurum. Bu da benim hakkım. Bunun övülecek neyi var, bunu düşünce özgürlüğü olarak nasıl savunursun?” ifadelerini kullandı.

“BUNLARIN ISLAHEVLERİNE ATILMASI LAZIM”

Emre Bol ve Turgay Demir’i tenkit eden GS TV sunucusu Serbay Şenkal, “Powered by pride” yazılı tişörtle resim yayımladığı hasebiyle tenkitlen Galatasaraylı Taylan Antalyalı’ya, “Bir Galatasaray taraftarı olarak onla birlikte gurur duyuyorum cesaretinden dolayı” ifadeleriyle destek verdi. Şenkal, “Bir kaç adet ahlak bekçiliği yapan, ahlaksızlar tarafından yadırganıyor, ötekileştiriliyor. Ekranlarda bunu yapanların emeli belli. Toplumu kutuplaştırmak, faşistlik ve ırkçılık yapmak. Bunlar insanlık suçu işliyor. Bunların yargılanması lazım. Bunların toplumdan uzaklaştırılması lazım. Bunların ıslahevlerine atılması lazım. medeni toplumlarda bunun benzeri olur” diye konuştu.

ONUR YÜRÜYÜŞÜ NEDİR?

Onur Yürüyüşü, her sene Haziran ayının sonlarında hayat genelinde yapılan kutlamanın adı.Yürüyüş, LGBTİ bireyler ve LGBTİ bireylere destek veren kişilerin katılımıyla gerçekleşiyor.

(Ajansspor)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir