Gözler yarınki Kabine’ye odaklanmışken yetkili isimden dikkat çeken sözler: Çok sert tedbirler gelecek-haberi

Türkiye, nihayet vakitlerde Avrupa’da en çok olay var olan memleket sıralamasında evvel sırada bulunmaya başladı. Ramazan Bayramı öncesi gözler Cumhurbaşkanı Erdoğan önderliğinde yapılacak var olan bakanlar heyeti toplantısına çevrilmişken tertemiz kısıtlamaların da kapıda olması bekleniyor.

“NORMALLEŞMEYİ ÇOK İYİ DEĞERLENDİREMEDİK”

Reuters’a mevzu ile alakalı bilgi veren tek yetkili, “Birincide olduğu benzeri 2. normalleşmeyi de iyi değerlendiremedik ve salgın artık 50 bin rakamının üstüne yerleşti. Çok dahada kati tedbirler almaktan başka çözüm gözükmüyor” dedi.

“AŞILAMAYA RAĞMEN TEDBİRLER YETERLİ DEĞİL”

Şu anda olay sayılarında tertemiz tek pik yaşandığını ve yarın başlayacak var olan Ramazan ayıyla birlikte artık tertemiz adımlar atılacağını belirterek, “Bilim Kurulu’nun bu erken yapacağı toplantıdaki önerileri ağırbaşlı önemde. O kapsamda yarınki kabinede değerlendirme yapılacak” Diye konuştu ve şöyle ayni ritimde devam etti:

“Halihazırda iki seçenek üzerinde duruluyor, ya tam kapanma veyahut yol kısıtlamasının dahada genişletilerek uygulanması. Tam kapanmanın ekonomi ile alakalı tarafları var. Kovid ortamında bunu uygulamak çok basit değil ama tekrar de net bu seçeneği saf dışı bırakmak basit değil. Aşılama yapılıyor ama şu aşamada tedbirler yeteri civarindan olmuyor.”

SPOR VE MASAJ SALONLARI KAPANABİLİR

Tedbirler kapsamında var uygulamaların genişletilmesi istikametinde de Bir takım tasarılar olduğunu kaydeden yetkili, “20 ıslak altı ve 65 ıslak üstü sahislarin sokağa çıkışının kısıtlanması, şehirler arası yolculukların kısıtlanması ki vakaların taşınmasında mühim oyun oynuyor, restoranların Yalnızca sipariş alması, iftar benzeri toplu yemeklerin yasaklanması, spor ve masaj salonlarının kapatılması benzeri adımlar atılabilir” dedi.

VAKALAR 50 BİNİN ALTINA DÜŞMÜYOR

Türkiye’de tertemiz saptanan olay sayısı sektör bugünü 50 bin 678 ile arka arda beşinci gün içinde de 50 bin eşiğinin üzerinde kaldı. sağlık Bakanlığı bilgilerine göre 11 Nisan bugünü 237 kişi dahada hayatını kaybetti. Salgın esnasında görülen maksimum hergün can kaybı 276 kişi ile çarşamba bugünü kaydedildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir