“Görüntülerdeki beyaz madde pudra şekeri” diyen Kürşat Ayvatoğlu’nun kanında uyuşturucu tespit edildi-haberi

Kürşat Ayvatoğlu adli şahsın geçtiğimiz mart ayında aracında çekilen görüntülerinde uyuşturucu kullandığı argüman edilmiş ve yasamsal medyaya yansıyan olay, hatri sayilir büyüklükte infiale neden olmuştu. Ayvatoğlu, polisteki ifadesinde görüntülerdeki maddenin uyuşturucu değil, pudra şekeri olduğunu öne sürmüştü.

UYUŞTURUCU MADDE TESPİT EDİLDİ

DW Türkçe’den Alican Uludağ’ın haberine göre, Adli Tıp’ın gönderdiği raporda, Ayvatoğlu’ndan alınan kıl, kan ve idrar numunelerinde “uyuşturucu maddesi” tespit edildiği belirtildi. Savcılık, Ayvatoğlu ile alakalı 15 seneye civarindan mapus istemiyle iddia dokümanı hazırlıyor.

“SANKİ UYUŞTURUCU KULLANIR GİBİ EĞLENİYORDUK”

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından gözaltına alınan Ayvatoğlu’nun alınan evvel ifadesinde “Bu madde pudra şekeridir. Biz Zati arkadaş ortamında yabancı müzik dinlerken şaka, taklit Emelli sanki uyuşturucu madde kullanıyormuşuz benzeri yaparak eğleniyorduk. kimi burundan sanki kokain çeker benzeri kimi de esrarlı sigara içer benzeri yapmış olduğumuz şakalar vardır. ama bugüne civarindan yapmış olduğum bu şekildeki şakaları netlikle videoya çekmedik. Zati bu görüntünün de benim haberim olmadan çekildiği aşikârdır. Benim netlikle hayatım süresince kokain maddesi kullanmadım” şeklindeki sözleri hatri sayilir büyüklükte aksiseda yaratmıştı.

GÖRÜNTÜLERİN ESKİ OLDUĞUNU SAVUNMUŞTU

Şüpheli Ayvatoğlu, adli denetim kararıyla hür bırakılmıştı. ama kamuoyunun reaksiyonu üstüne Ayvatoğlu tekrar gözaltına alınmış ve bu sefer ifadesinde kokain kullandığını onay eden Ayvatoğlu, yakın dönemde uyuşturucu kullanmadığını öne sürmüş, görüntülerin iki sene öncesine ait olduğunu savunmuştu. Savcılık ise ev hapsi kararı verilen Ayvatoğlu’nun doğruyu söyleyip söylemediğini tanimlamak amaciyla kan, kıl ve idrar örnekleri aldırmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.