Göksel Gümüşdağ'dan flaş sözler! Aykut Kocaman kalacak mı?-haberi

Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ, beIN Sports ekranlarında yayınlanan “Be United” Programına katıldı. Göksel Gümüşdağ, Bir hayli mühim konularda içten açıklamalarda bulundu.

‘Okan Hoca’yla şampiyonluk yaşadı, mental düşüş de onla birlikte oldu’

Göksel Gümüşdağ, “Bu takım Okan Hoca’yla şampiyonluk yaşadı, mental düşüş de onla birlikte oldu. Bunun başka tek sıkıntı yaratacağı düşüncesiyle anlaşarak yollarımızı ayırdık. Bu kulübün kapısı ona her vakit açıktır”

“15 senelik başkanlık dönemimde Abdullah Avcı, Okan Buruk ve Aykut Kocaman’la çalıştım. Hoca kararıyla neticeye gitmenin doğru olmadığını düşünürüm, bu sebeple de her vakit arkalarında dururum. Aykut Hoca ayni ritimde devam etmek istediği sürece biz de isteriz

‘Bu tek duruştur’

“Olay yaşandığı an, Webo ve Demba Ba ile konuştum. Onların psikolojisini görünce CEO’muz Mustafa Bey’e ‘Kararımız net, alana çıkmıyoruz.’ dedim. Nihat bey de aradı, ‘4 ortada hakem de değişmezse bu gece İstanbul’a dönüyoruz.’ dedim”

UEFA delegesine, ‘Ceferin’e iletin: Öncelikle dört ortada hakem de değişecek, ikincisi ise Webo’nun al kartı iptal edilecek. Bu şekilde olursa yarın maça çıkarız.’ dedim. ‘Mümkün değil, cezai şartlar olur.’ dedi, ‘Hepsine katlanırız.’ dedim. Bu tek duruştur”

‘PSG Başkanı Nasser Bey’e, Neymar ve Mbappe’ye teşekkür ediyorum’

“Özellikle Paris Saint-Germain takimi Başkanı Nasser Bey’e, yönetim kuruluna, tabiki Neymar ve Mbappe’ye de duruşlarından dolayı çok teşekkür ediyorum”

“Demba Ba saygı duyduğumuz tek oyuncu ama nihayet dönemde, psikolojik ve mental olarak düşüktü. Hoca da teknik olarak bunun benzeri tek karar almak istediğini söyledi, saygı duyduk. Demba Ba, yaptığı paylaşımlar hasebiyle de benden özür diledi”

‘Yabancı hududuna karşıyım’

“Kesinlikle yabancı hududuna karşıyım. Yasaklardan çok, Federasyon ve Kulüpler Birliği’nin değişik çalışmalarıyla yerliye teşvik etmesi lazım. Kulüplerin de Türk Ticaret Kanunu’na bağlı olarak, anonim şirket olarak yönetilmesi gerektiğine inanıyorum. Biz şampiyonluğu zorlayan, her kupayı zorlayan takım olmaya ayni ritimde devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.