Gençlerbirliği Asbaşkanı Muammer Akyüz: \”Önceliğimiz tekrar Süper Lig’e çıkmak\”-haberi

Başkent kulübünün internet sitesinde bulunan açıklamasında Muammer Akyüz, yönetim heyeti toplantısının derhal peşinden görev dağılımını gerçekleştirdiklerini belirtti.

Yeni reis Niyazi Akdaş başta olmak üzere herkesin elini taşın altına koyduğunu laf eden Akyüz, “Kulübümüzü dogruluk ettiği yere taşımak emeliyle görev üstlendik. Taraftarımız ve delegemizin bu idareye gösterdiği güven ile teveccüh, sorumluluğumuzu tek kat dahada arttırmaktadır. 10 Haziran’da yapılan genel kurulda görevi alır almaz merhum başkanımız İlhan Cavcav’ın kabrini ziyaret ederek, kulübümüzü düştüğü bu vaziyetten çıkartmak amaciyla var gücümüzle çalışacağımızın sözünü verdik.” ifadelerini kullandı.

“Yapılması koşul olan evvel iş, kulübün var vaziyetinin resmini çekmek, tertemiz sezon takımını kurmak amaciyla sportif direktör ve teknik patron seçimlerini yapmaktı.” diyen Akyüz, şunları kaydetti:

“Bu çalışmalar hızla ayni ritimde devam etmekte olup, en kısa vakitte sonuçlanacaktır. Yönetimimizin öncelikli hedeflerini tek sene ardindan yapılacak alışılmış olan genel kurula civarindan belirledik. Onları da şöyle sıraladık. Kulübün bize göre hatri sayilir büyüklükte var olan borçlarını en azillerinden başlayarak azaltmak ve sürdürülebilir tek kazanç saglama vaziyetine getirmek. Bozulmuş var olan kulübün müessesesel yapısını tekrar ideal tek yapıya oturtmak. Kulübün anne tüzüğünde de bulunan takim yönetim organlarından yönetim kurulunun yanında divan, denetim ve düzen heyeti benzeri kurullara tam işlerlik kazandırmak. Bu sayede görev alan bütün Gençlerbirliği sevdalılarının kulübe katkılarının sağlanması ve aidiyet duygularının artırılması sağlanacaktır.”

“Önceliğimiz Süper Lig ’e çıkmak”

Akyüz, şeffaf tek yönetim anlayışı oturtmaya çalıştıklarını ve Süper Lig’de tekrar yerlerini almayı hedeflediklerini vurguladı.

Uzun vadeli ve sürdürülebilir başarıyı hedeflediklerini aktaran Akyüz, “Bize göre, ’Ne olursa olsun bu sezon Süper Lig’e çıkalım’ anlayışı kısa vakit evvel yaşadığımız başarısızlık ve haya kırıklıklarının benzerlerine neden olabilir. Onun bu hedefin yapısal ve finansal temellerin sağlamlaştırılması ile mümkün olduğuna inanıyoruz. Önceliğimiz tekrar Süper Lig’e çıkmak.” değerlendirmesinde bulundu.

Ankaralı siyasetçiler ile iş insanlarından destek beklediklerini ifade eden Akyüz, sözlerini şöyle tamamladı:

“Bahsettiğimiz bu muvaffakiyet programı, Yalnızca reis ve yönetimimizin tek başına yapacağı tek iş değildir. Bu başarı, yönetimimizin yanında taraftarlarımızın, mahalli yönetimlerimizin, özellikle de Ankaralı siyasetçilerimizin müsterek çabası ile olacak. elbette aynı zamanda spor basınının da katkılarına çok dahada çok gereksinim duyacağız. Dünyadaki şehirlerin en mühim marka yüzlerinden biri, o şehirlerin futbol kulüpleridir. Başarılı tek futbol kulübünün bulunduğu şehrin ekonomisine, yasamsal yaşamına, turizmine, Hasılı marka değerine çok fazla katkı yapacağı unutulmamalı. Onun amaciyla başta siyasetçilerimizin, belediye başkanlarımızın, iş insanlarımızın ve bütün Ankaralıların, Cumhuriyetin tek simgesi var olan Gençlerbirliği’ne katkı sağlamalarını bekliyoruz.”

ANKARA (AA)

  • tff 1. lig

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir