Genç bilek güreşçi Selin Tuğba Ergenç’in hayali ay-yıldızlı forma-haberi

Mezitli kazasinda yaşayan Selin, 14 yaşındayken aile ziyaretine gelen kuzenleriyle yaptığı bilek güreşini sevince, sporu şuurlu olarak yapmaya karar verdi.

Mezitli Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübünde antrenmanlara başlayan toy sporcu, mahalli müsabakalardaki birinciliklerinin derhal peşinden 2019’da katıldığı okullararası yarışma ile bu sene düzen eden ülkemiz Bilek Güreşi Şampiyonası’nda üçüncü oldu.

Selin, ulusal takıma girerek beynelmilel müsabakalarda ugras etme hedefini gerçekleştirmek amaciyla antrenörü İsa iyi bilen ile çalışmalarına ayni ritimde devam ediyor.

Selin: “Bilek güreşi hayatımın tek parçası oldu”

Selin Tuğba Ergenç, Anadolu ajansı muhabirine yaptığı açıklamada, hasbelkader keşfettiği becerinini geliştirmek istediğini belirterek, “Evde kuzenlerimle bilek güreşi yapıyordum. Onları zorluyordum ve kuvvetli olduğumu söylediler. Okulda da bilek güreşi seçmelerinin olduğunu öğrenip katıldım. böylelikle bilek güreşi hayatımın tek parçası oldu. Bu branşı bırakmayı düşünmüyorum.” dedi.

Milli takım hayalini gerçekleştirmek amaciyla haftada dört vakit idman yaptığını belirten Selin, şunları söyledi:

“İlk evvel ülkemiz şampiyonluğu, ardindan da Avrupa ve hayat şampiyonluğunu hedefliyorum. Çok çalışıyorum ve çaba veriyorum. ulusal takım formasını giyip ülkemi beynelmilel yarışmalarda en iyi şekilde temsil etmeyi istiyorum. tek kadın olarak ulusal takım forması amaciyla ugras etmek bana çok hususi hissettiriyor. Madalya kazanıp haneme gururlu şekilde dönmek, emeklerimin karşılığını almak istiyorum.”

Antrenör İsa iyi bilen de sporcusunun azimli ve hırslı olduğunu belirterek, “Selin, çok iyi hazırlanan, kondisyonunu çok iyi savunan ve bu işin tekniğini çok iyi kavrayabilen tek sporcu. Selin’in ani çok sene içinde ulusal takıma gireceğine, dahada ardindan da Avrupa ve hayat şampiyonalarında dereceye girip ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inanıyorum.” ifadelerini kullandı.

  • Mersin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.