Gelen fatura isyan ettirdi! Elektriği 6 aydır kesik-haberi

CHP genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yılbaşında elektriğe yapılan fahiş zamma reaksiyon göstermek amaciyla faturalarını yatırmayacağını açıklama etmiş ve evinin elektriği geçen günlerde kesilmişti.

Kılıçdaroğlu, elektriğinin kesilmesinin derhal peşinden faturalarını ödeyemeyen aileleri ziyaret etmeye ayni ritimde devam ederken, cumhuriyet milletçe partisi Kayseri İl Başkanı Ümit Özer de Kayseri’de borcundan dolayı elektriği kesilen tek aileyi ziyaret etti.

“GÜNLERCE GÜNDEME GETİRDİK AMA YARDIMCI OLMADILAR”

Borcunu ödeyemediği amaciyla elektriğinin 6 aydır kesik olduğunu söyleyen vatandaş, yetkililerle görüşmesine karşın elektriğini açtıramadığını belirtti. akım borcu sebebinden icralık olduklarını belirten vatandaş, CHP’li Özer’e şu sözlerle dert yandı:

*Eklektiğimiz şu vakit kesik. Biz bunu günlerce gündeme getirdik ama muavin olmadılar. En nihayet kaymakam beye gittik. Kendisi de faturanın çok geldiğini bunun yanlış olduğunu iletti ama biz bunun geç olacağını bildiğimiz amaciyla başvurmadık.

*İcrada şu anda. Elektriğimiz 2021 yılının 10’uncu ayından beri kesik. üç bin 150 Lira borcumuz var. Bin 500 Lira kazanç saglamak ederek, gidip yetkililerle görüştük ama onlar bunu onay etmediler.

*Bize ‘gidin kredi kartı bulun, ödeyin hepsini, 10 takside böldürülürsünüz’ dediler. ‘Biz kredi kartı kullanmıyoruz, Kimse kredi kartı vermez’ dedim. Paramızı alıp geldik, öyle kaldı.

“EVİN GEÇİMİNİ güç SAĞLAR vaziyete GELDİK”

Oturdukları Haneye tek hayırsever sayesinde kira vermediklerini söyleyen vatandaş, “Ekonomik sıkıntılar sebebinden evin geçimini güç sağlar vaziyete geldik. Burası tapulu yerimiz değil. Burası hayırsever tek arkadaşımızın evi. vaziyetimiz kötüye gidince, ‘biz senden kira almıyoruz’ dedi. Ama gelip elektriğimizi kestiler. Rica da ettik bize 10-15 vakit süre verin, bizi bunun benzeri karanlıkta bırakmayın’ dedik ama tekrar de kestiler” şeklinde konuştu.

“AKP milletin GERÇEKLERİNİ YOK SAYIYOR”

AKP’nin halkın gerçeklerini yalanlarla ve yandaş medyayla gizlemeye çalıştığını belirten cumhuriyet milletçe partisi Kayseri İl Başkanı Ümit Özer ise şunları söyledi:

*Kayseri’de de karanlıkta bırakılan tek vatandaşımızı ve ailesini de ziyaret ettik. Görmeyen gözlere göstermek, duymayan kulaklara duyurmak istedik. ahenk gösteren ücret sıkıntı, işsizlik sebebinden güç günler geçiren ve üç bin 150 liralık faturasını ödeyemeyen vatandaşımız da Bir hayli insanın yaşadığını yaşıyor.

*Bütçesini aşan akım faturasını ödeyemediği amaciyla hemide icralık olmuş ayni vakitte da aylardır karanlığa terk edilmiş! Devlete sığınmış, yardım istemiş, ama tek netice elde edememiş.  Elindeki parayla en azından borcun tek bölümünü ödemeye çalışmış, ama dinletememiş. Hem de çaresiz vatandaşa, ‘paran yoksa kredi kartı bul, getir, borcunu öde’ diye ‘dâhiyane’ düşünce dahi verilmiş!

*2021 yılının 10’uncu ayından bu yana Başka bir deyişle takriben 6 aydır elektriğinin kesik olduğunu belirten, karanlığa terk edilen vatandaş, bu vaziyete isyan ederken, yaşadıklarını anlatırken birileri Daha utanmıyor! Saray, yurdun dört tek yanından yükselen feryatları, halkın halini görmüyor.  AKP, bu gerçekleri de yalanlarla, yandaş medyasıyla gizlemeye çalışıyor. Daha halkı ve halkın bu gerçeklerini yok sayıyor.

“MİLYONLARCA VATANDAŞ KARANLIKTA”

*Vatandaştan kopuk AKP, iftiralarına, algı oyunları ayni ritimde devam edip, toplumun gerçeklerini görmek istemese de ülkede ne yazık ki, yoksulluk, yokluk, işsizlik, zamlar sebebinden milyonlarca ailenin elektrikleri de kesik.

Milyonlarca insan karanlıkta.  Geçim derdi ile boğuşan vatandaş, yüzde 127’leri aşan zamlarla birlikte akım faturalarını da ödeyemez durumda.  Sıkıntı çığ benzeri büyüyor.  Borcuna sadık vatandaş, icralık vaziyete getirildi.

*Türkiye’nin her yerinde bu üzüntü tablo var. Her iki kişiden birinin derhal hemen icralık olduğu Kayserimizde de aynı tablo var. Bizler de genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu öncülüğünde milletin sesi olmak amaciyla ugras veriyoruz.

Kılıçdaroğlu'ndan Enerji Bakanı'na: Beceriksiz, yalancı İlginizi Çekebilir Kılıçdaroğlu’ndan Enerji Bakanı’na: Beceriksiz, yalancı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir