Gaziantep FK'da Mehmet Büyükekşi, sezon sonunda başkanlığı bırakacağını açıkladı-haberi

Süper Lig ekiplerinden Gaziantep’in takim başkanı Mehmet Büyükekşi, sezonun bitmesiyle birlikte alışılmış olan seçimli kongrenin gerçekleştirileceğini ve görevi bırakacağını bildirdi.

Büyükekşi, yaptığı yazılı açıklamada, kulübün Süper Lig’e yükselmesinin derhal peşinden Onursal reis Adil Sani Konukoğlu’dan ardindan başkanlığa seçildiğini hatırlattı.

Görev sürelerinin sonuna geldiklerini belirten Büyükekşi, şunları kaydetti:

“Bir Gaziantepli olarak, yıllarca şehrime ve ülkeme dahada çok ticari ve ahenk gösteren ücret konularında hizmet eden birisi olarak, geçtiğimiz sene kulübümüzün başkanlığına seçildim. takim tarihimizin evvel Süper Lig yılını 8. sırada tamamlayıp, şu anda da Yorucu pandemi koşullarına karşın Avrupa hedefleyecek tek konuma gelmeyi başardık. tabiki ki göreve evvel geldiğim vakit de belirttiğim benzeri bu tek bayrak yarışıdır ve Gaziantep şehrine hizmet aşkıyla yapılan tek görevdir. yönetim kurulumuzdaki bütün arkadaşlarımızla, şehrimizin önde gelenleriyle iki senelik süreçte mühim işler başardığımıza inanıyorum. Kulübümüzün tüzüğü gereği iki sene da tek olarak alışılmış olan seçimli genel heyet yapılması gerekiyor. Bizler de bu bayrak yarışını tamamladığımızı ve göreve tertemiz arkadaşların gelerek takımımızın ilerlemesini istiyoruz.”

Olağan seçimli genel kurulun 25 Mayıs’ta, ekseriyet sağlanamaması vaziyetinde da iki Haziran’da yapılacağını ifade eden Büyükekşi, görev süreleri bitinceye civarindan çalışmaları sürdüreceklerini kaydetti.

  • başkanlık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir