Galatasaray’da Oğulcan Çağlayan konusu yüzünden transfer yasağı yeniden başlayacak-haberi

Tahkim Kurulu’nun, Galatasaray‘a nefes aldıran kararının ardından, sarı-kırmızılılar amaciyla perişan haber İstanbul 46. Bölge Adliye Mahkemesi’nden geldi. Oğulcan Çağlayan‘a verilen ve sarı-kırmızılı kulübün güvencesinde var olan 1.2 milyon euroluk cezanın iptali amaciyla yapılan müracaat reddedildi.

Milliyet Gazetesi’nde bulunan “Ayıkla pirincin taşını” başlıklı habere göre; Oğulcan Çağlayan’dan kaynaklanan ‘transfer yasağı’nı kaldırmak amaciyla evvel TFF yönetim Kurulu’na başvuran, buradan gelen menfi yanıtın derhal peşinden Tahkim Kurulu’na giden Cim-Bom, 25 Haziran’daki toplantı nihayetinde emeline ulaşmıştı.

Bölge Adliye Mahkemesi’nden istikbal kararı dört gözle bekleyen sarı-kırmızılıların iptal ve önlem talebi de reddedildi. ortada hakem kararının iptali amaciyla İhtiyaç duyulan var olan koşulların oluşmadığını ve haklar Muhakemeleri Kanunu’nun 439. maddesindeki bütün olumsuzlukları tek tek sıralayan mahkeme, Oğulcan Çağlayan cephesinin o dönemde itiraz etmemesini de değerlendirip, iptal istegini reddetti.

Galatasaray şimdi isterse Yargıtay’a gidebilecek. Karar, temyizde de onanırsa, Galatasaray amaciyla tasima yasağı tekrar başlayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir