Galatasaray’a transfer olmak isteyen Gedson, Benfica’ya rest çekti-haberi

A Bola’da bulunan habere göre; Jorge Jesus, tertemiz sezon kampı başlamadan evvel Gedson Fernandes‘i kadroda düşünmüyordu ama tertemiz deney ettiği 3-4-3 varyasyonunda Gedson’u sağ kanat olarak kullandı. Gedson’un bu rolde gösterdiği müspet performans, Jesus’un fikirlerini değiştirmesine yollar açtı.

KAZANCINDAN MUTSUZ

Gedson ise senelik 440 bin avro aylık aldığı Benfica’dan ve alışık olmadığı rolde oynamaktansa, Galatasaray‘ın öneri ettiği 1.3 milyon euro, takımın merkezinde olma ve Fatih Terim‘in verdiği evvel 11 garantisi hasebiyle sarı kırmızılı kulübe gitmeyi istiyor.

2 MİLYON KİRALAMA, 10 MİLYON TAPU

Galatasaray’ın nihayet olarak sunduğu iki milyon avro kiralama ve 10 milyon avro satın alma opsiyonu Benfica’yı cezbetse de Jorge Jesus’un Gedson’u takımda tutma düşüncesi, transferi karmaşık vaziyete getiriyor.

TERİM’İN DEĞİŞMEZİ OLDU

Benfica’da Avrupa’nın en heyecan veren toy kabiliyetleri arasına girdikten ardindan gittiği Tottenham’da beklentileri karşılayamayan Gedson, geçen sezonun ortasında geldiği Galatasaray’da da evvel başta zorlandı. Ligin nihayet bölümünde temposunu artıran ve futboluyla Fatih Terim’in değişmezleri arasına giren Gedson, attığı paslarla taraftarı da coşturdu.

18 MAÇTA tek GOL üç ASİST

Galatasaray formasıyla geçen sezon 18 maça çıkan Gedson Fernandes, tek gol atıp üç asist yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir