Galatasaray yeni sezonun ilk transferini Alpaslan Öztürk ile yaptı-haberi

Göztepe ile sözleşmesi sona eren Alpaslan Öztürk‘ün tertemiz takımı belli oldu. Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor’un ilgilendiği Alpaslan, tercihini Sarı-kırmızılı ekipten yana kullandı.

GALATASARAY’DAN üç YILLIK 20 MİLYON LİRA ALACAK

Menajeri Ömer Kızılkoca ile birlikte Galatasaray idaresi ile görüşen ve Sarı-kırmızılı ekiple kati olarak anlaşmaya varan Alpaslan, 31 Mayıs sonrası üç senelik sözleşmeye imzasini atacak. 27 yaşında olan futbolcu, 2021-22’de 5.5 milyon TL, 2022-23’de 6.5 milyon TL, 2023-24’de ise 7.5 milyon Lira kazanacak.

3 BÜYÜK birlik İLGİLENİYORDU

Göztepe’de sözleşmesi sona eren ve boşa çıkan 27 yaşında olan müdafaa oyuncusuyla, Galatasaray’ın yanı sıra Trabzonspor, Beşiktaş ve Fenerbahçe’de de yakından ilgileniyordu.

ALPASLAN ÖZTÜRK KİMDİR?

Gurbetçi tek ailenin çocuğu var olan Alpaslan, Belçika’nın Antwerpen şehrinde doğdu. asagi yapı eğitimini burada alan, performansıyla Standard Liege’e civarindan yükselen Alpaslan, derhal peşinden Kasımpaşa’ya kiralanarak ülkemiz kapısını araladı. Sonrasında Eskişehir’de de kiralık olarak görevli var olan Alpaslan Öztürk, sözleşmesi bitince Elazığ’ın yolunu tuttu. Asıl çıkışı ise 2018 seneninde geldiği Göztepe’de yaşadı. Alpaslan Öztürk bu sezon Süper Lig’de 21 maça çıkarken üç gol attı. Göztepe kariyerinde 76 mücadelede 13 golle oynadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir