Galatasaray, Sacha Boey ve Patrick Van Aanholt transferlerini KAP’a bildirdi-haberi

Galatasaray, Şampiyonlar Ligi 2. Ön eleme turunda PSV’ye deplasmanda 5-1 yenildiği mücadelenin derhal peşinden tasima çalışmalarına hız verdi. ortada alan oyuncusu Alexandru Cicaldau’yu kadrosuna katan Cimbom, sağ bek Sacha Boey ve sol bek Patrick Van Aanholt transferlerini borsaya bildirdi.

KAP’A İKİ BİLDİRİM YAPILDI

Sacha Boey amaciyla halkoyu Aydınlatma Platformu’na Galatasaray’dan yapılan izahta şu ifadelere yer verildi:

“13.09.2000 doğum tarihindeki Sacha Boey’in transferi ile alakalı Fransız Stade Rennais FC ile resmi görüşmelere başlanmıştır.”

Patrick Van Aanholt bildiriminde ise, “Hollanda ulusal Takım oyuncusu 29.08.1990 doğum tarihindeki Patrick Van Aanholt ile transferi ile alakalı resmi görüşmelere başlanmıştır.” ifadeleri kullanıldı

BOEY onuncu hafta SONU TÜRKİYE’YE GELECEK

Galatasaray geçtiğimiz sezonu Dijon’da kiralık olarak geçiren Rennes‘in sağ beki Sacha Boey onuncu hafta nihayetinde Türkiye’ye istikbal ve dört senelik sözleşmeye imzasini atacak.

PİYASA DEĞERİ 2,5 MİLYON EURO

20 yaşında olan Kamerun asıllı Sacha Boey geçtiğimiz sezon Dijon’da 26 lig maçına çıkarken tek asist yapmıştı. Piyasa değeri 2.5 milyon avro olarak gösterilen Boey, Rennes’de ise toplamda 12 mücadele oynarken iki asist başarısı gösterdi.

AANHOLT İLE üç YILLIK SÖZLEŞME İMZALANACAK

Galatasaray nihayet olarak ise uzunca müddettir peşinde olduğu ve görüşmelerini sürdürdüğü Hollandalı oyuncu Patrick van Aanholt ile de prensipte anlaştı. Oyuncu ile üç senelik sözleşme üzerinde anlaşma sağlayan sarı-kırmızılı ekip, bu transferi en kısa müddette resmiyete kavuşturacak.

Son Dakika: Galatasaray, Rumen ortada alan oyuncusu Cicaldau'yu KAP'a bildirdi

Son Dakika: Galatasaray, Rumen ortada alan oyuncusu Cicaldau’yu KAP’a bildirdi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir