Galatasaray, Beşiktaş ve Fenerbahçe bu akşam nasıl şampiyon olur? İşte o ihtimaller-haberi

Süper Lig’de bu akşam oynanacak 42. hafta maçları, şampiyonu belirleyecek. nihayet haftaya girilirken Galatasaray, Beşiktaş ve Fenerbahçe‘nin şampiyonluk şansları ayni ritimde devam ediyor. Beşiktaş ile 2. sıradaki Galatasaray’ın 81’er puanı bulunuyor. Üçüncü Fenerbahçe ise 79 puanda. Bu akşam oynanacak Galatasaray – tertemiz Malatyaspor, Göztepe – Beşiktaş ve Kayserispor – Fenerbahçe maçları nefes kesecek. Peki, Galatasaray, Beşiktaş, Fenerbahçe nasıl şampiyon olur? İşte o ihtimaller.

BEŞİKTAŞ ne türlü ŞAMPİYON OLUR?

81 puanı bulunan Beşiktaş ile Galatasaray arasında ikili averaj ortadan kalktı. Galatasaray ile Beşiktaş arasında ikili averajda eşitlik bulunuyor. Beşiktaş ligin evvel yarısında rakibini 2-0 yenik ederken Galatasaray’ın evindeki mücadele 3-1’lik sarı-kırmızılı ekibin üstünlüğüyle tamamlandı. böylelikle ikili averaj eşitlendi. İki takımın nokta eşitliğinde genel averaj belirleyici olacak.

Örnek saglamak gerekirse Beşiktaş’ın bu erken Göztepe’yi netlikle yenik etmesi gerekiyor. Beşiktaş Ayrı olarak genel averajda Galatasaray’dan iki gol önde. Başka bir deyişle bu erken Beşiktaş kazanır ve goller atarsa, Galatasaray’ın hemide kazanması ayni vakitte da Beşiktaş’tan iki gol dahada çok atması gerekecek.

GALATASARAY ne türlü ŞAMPİYON OLUR?

Galatasaray nihayet haftaya girerken Beşiktaş’la arasındaki nokta farkını eşitledi. İki takım arasında ikili averaj olayı da maçların 0-2 ve 3-1 bitmesi hasebiyle ortadan kalktı. Deplasmanda atılan golün ekstra tek ehemmiyeti ise bulunmuyor. Galatasaray bu akşam Beşiktaş’ın nokta kaybetmesi seklinde Fenerbahçe kazansa dahi, tertemiz Malatyaspor’u yenerse şampiyonluğunu duyuru edecek. eğer Galatasaray, Beşiktaş ve Fenerbahçe bu akşam oynayacakları maçları kazanırlarsa o vakit aynı puanda olacak Galatasaray ve Beşiktaş’ın genel averajına bakılacak. Beşiktaş’ın genel averajı 44, Galatasaray’ın ise 42. İki takım kazanırsa Galatasaray’ın Beşiktaş’tan iki gol dahada çok atması gerekecek.

İKİ TAKIMIN PUANLARI VE AVERAJLARI EŞİTLENİRSE NE OLACAK?

Beşiktaş 1-0, Galatasaray da 3-0 kazanırsa averajlar +45’te eşitleneceği amaciyla en çok gol atan takıma bakılacak. Galatasaray şu anne civarindan 77, Beşiktaş 87 gol attığı amaciyla kara beyazlılar ipi göğüsleyecek.

FENERBAHÇE ne türlü ŞAMPİYON OLUR?

Fenerbahçe amaciyla şampiyonluk yerine tek olasılık bulunuyor. mümkün nokta eşitliklerinde averajla rakiplerinin gerisinde kalacak sarı lacivertli takım maçını kazanıp, Beşiktaş ve Galatasaray’ın yenilmesi seklinde kupayı kaldıracak. geçtiğimiz hafta Sivasspor’a yenik olarak hatri sayilir büyüklükte fırsatı tepen sarı lacivertlilerin şampiyonluk olasiligi bu yüzden mucizelere kalmış durumda.

SÜPER LİG’DE İKİLİ AVERAJ MI GEÇERLİ, genel AVERAJ MI?

Süper Lig’de nokta eşitliği seklinde evvela ikili averaj geçerli. Fanatik’in haberine göre sezonu iki takım eşit puanda tamamlarsa tarafların arasında oynanan mücadelelere bakılacak ve ikili averaj gözetilecek.

Ancak Süper Lig’de ikili averajdaki skor eşitliğinde deplasmanda atılan golün rastgele tek ehemmiyeti bulunmuyor. İkili averajda eşitlik olması vaziyetinde ise bu sefer genel averaja bakılacak.

İKİLİ AVERAJDA KİM ÖNDE?

Galatasaray ile Beşiktaş arasında ikili averajda eşitlik bulunuyor. Beşiktaş ligin evvel yarısında rakibini 2-0 yenik ederken Galatasaray’ın evindeki mücadele 3-1’lik sarı-kırmızılı ekibin üstünlüğüyle tamamlandı. böylelikle ikili averaj eşitlendi. İki takımın nokta eşitliğinde genel averaj belirleyici olacak. Galatasaray ile Fenerbahçe arasında ikili averaj sarı-kırmızılı ekibin elinde. Ligin evvel maçında rakibiyle berabere var olan Galatasaray, Kadıköy’de Fenerbahçe’yi 1-0 yenik etti. böylelikle ikili averajda Galatasaray faik oldu. İki takım ligi eşit puanda bitirirse Galatasaray sezonu Fenerbahçe’nin önünde tamamlayacak.

GENEL AVERAJDA KİM ÖNDE?

Ligin nihayet haftasında Beşiktaş ile Galatasaray arasında nokta eşitliği bozulmazsa ikili averajın eşit olması hasebiyle genel averaj devreye girecek. Beşiktaş’ın var averajı 44’ken Galatasaray’ın averajı ise 42. İki takım ligi aynı puanda tamamlarsa genel averajda faik var olan taraf şampiyon olacak.

Genel averajın eşit olması vaziyetinde ise takımların attığı gol sayılarına bakılacak. nihayet haftaya girilirken ligde Beşiktaş’ın 87, Galatasaray’ın ise 77 golü bulunuyor.

ÜÇLÜ AVERAJDA durum NE?

Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray’ın sezonu aynı puanda tamamlama olasiligi de bulunuyor. Bu vaziyette aralarında yaptıkları mücadelelere göre Beşiktaş ve Galatasaray’ın 7’şer, Fenerbahçe’nin ise iki puanı bulunuyor. Üçlü averajda Galatasaray ile puanı ve averajı eşit var olan Beşiktaş’ın, dahada çok gol attığı amaciyla avantajı bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.