Galatasaray Başkanı Burak Elmas açıklamalarda bulunuyor (CANLI)-haberi

Galatasaray Başkanı Burak Elmas, nihayet vakitte gündemde bulunan konulara ait Galatasaray TV’de açıklamalarda bulunuyor. Programda Galatasaray reis Yardımcısı Rezan Epözdemir de Burak Elmas’a eşlik ediyor.

İşte Burak Elmas ve Rezan Epözdemir’in açıklamaları:

“Oğulcan Çağlayan’ın Galatasaray transferi ve Rizespor ile Galatasaray arasındaki hukuki durum… Aslında bu olay, bundan ibaret değil. Bu olay çok dahada geniş kapsamlı. Galatasaray’a diz çöktürmeye çalışılan, Bir hayli yolla baskı yapılan ve en nihayetinde da tek oyuncusuna değişik olaydan dolayı verilecek karar amaciyla tehdit etmeye civarindan giden tek olaylar zinciri”

“Ortada Galatasaray’a diz çöktürme çabası var. Galatasaray Spor Kulübü, Bir gün evvel akşamki olaylardan ardindan da Sahiden bunun için boyun eğmeyecek, sonuna civarindan bedeli her halükarda ugras edecek. Bundan ardindan Galatasaray’ın en mühim hukuki davası olmuştur”

Rezan Epözdemir: Düğme baştan yanlış iliklenmiş

“Dünkü gelişmeleri, Oğulcan Çağlayan süreciyle okumak iyi olacak. Verilen cezanın o süreçle alakalı olduğunu düşünüyoruz. Oyuncunun avukatı fesih sürecini yönetmiş. İç işleyiş itibariyle düğme yanlış iliklenmiş tek kere. Cezai koşul iki yandaş olur. Yalnızca oyuncu tarafında karar koşulu olmaz. 6 mücadele ceza, bonservis artı ücretlere hükmediyorsunuz. Tahkim heyeti sonrası men cezası üç maça düşürülmüştür”

“UEFA’ya vergisel süreçler, Oğulcan Çağlayan zamani budur diye yazdık. UEFA’dan dönüş hukuki asama ayni ritimde devam ettiği amaciyla tek lisans engeli değildir diye ifade etti aslında”

“Tahkim Kurulu, 40 evvel bunun çelişmeli tek alacak olduğunu ve dava sürecinin ayni ritimde devam ettiğini belirterek tasima yasağını kaldırdı. ani bire 40 vakit ardindan tek baktık TFF, lisans ve vize vermiyor oyuncumuza. üç hafta TFF, bizim talebimize karşılık karar vermedi. Talebimizi reddetseler derhal Tahkim Kurulu’na başvuracağız. Biz o süreçte oyuncumuzu Avrupa listesine yazamadık. “

“Tam bu aşamada tek genel heyet yaşandı. Galatasaray, bu genel kurulda lider oldu. TFF’de haklar kurullarının değişimi noktasında lider olduk. Sonrasında TFF, bizim talebimimizi üç hafta ardindan kabul etmedi ve Tahkim Kurulu’na başvurduk”

“Aynı karar 40 vakit evvel alınmış. Sonrasında oy birliğiyle talebimizin reddedildiği tebliği yapıldı. sonrası vakit biz medya toplantısında Tahkim heyeti üyeleriyle alakalı talebimizi ilettik. Tahkim heyeti azalarının isimlerini de vererek şikayet edeceğimizi zikrettik. Sonrasında TFF’den telefon geldi. İki üyenin karşıt görüşlü olduğunu belirttiler. Bu kurulların kararlarının ne civarindan tartışılır olduğu ortada. Geceden sabaha kararlar, karşıt görüşlü azaları değişen tek heyetten bahsediyoruz”

“Marcao kararında düzen sevki yapan haklar müşavirlerinin bağlı olduğu reis vekili, Gençlik Spor genel Müdürü; kararı veren düzen heyeti reis vekili, haklar Hizmetleri genel Müdürü. Orada hiyerarşik yapıda kamuda altlı üstlü çalışıyorlar. TFF’de biri derhal sevk ediyor, ötekisi karar veriyor. Bu hukuksuz düzene futbolun bütün aktörleri amaciyla tek hak çağrısı uygulamak istiyoruz”

Burak Elmas: Birileri bunu Galatasaray’a karşı kan davası haline getirmiş durumda

“Ciddi tek çabayla camialar arasında bu meselesi halletme arzusu gösterdik Oğulcan transferinde. tek yerlere geldik. Sayın Tahir Kıran da ağırbaşlı tek çaba sarf etti. Sayın Tahir Kıran’a da camidan hatri sayilir büyüklükte tek baskı var. İki camia arasında hiçbir mesele yok aslında. ama tek kesim, Bir takım isimler bunu tek kan davasına çevirmeyi, buradan güç devşirmeyi arzu ediyorlar. Bunu Galatasaray’a karşı kan davası haline getirmiş durumdalar. Bu baskıyı da sayın başkana yapıyorlar.

“Görüşmelerimiz tek aşamaya geldi. tek şekilde Bir takım oyuncuları kiralık ve bonservisiyle Rizespor’a verme ve tek miktar ücret ile tek anlaşma aşamasına geldik. ama çok enteresan gelişmeler yaşandı. Pazartesi bugünü hiçbirimizin tasvip etmediği tek olay yaşandı. Oyuncumuz Marcao, nihayet derece yanlış tek devinim yaptı. Kendisi ardindan özür diledi ama Zati takım içinde düzen sürecini gerçekleştiriyoruz”

Burak Elmas: Perşembe 17’ye civarindan protokolün imzalanmasını istediler

“Sonra bize tek takım duyumlar gelmeye başladı. Galatasaray’ın PFDK’dan alacağı cezayla alakalı duyumlar gelmeye başladı. ‘En üst sınırdan vermeyiz’ benzeri duyumlar başladı. Rizespor ile aramızda da anlasma görüşmeleri ayni ritimde devam ediyordu. Çarşamba elimize nihayet tek anlasma geldi. Bunda Galatasaray’ın onay etmeyeceği ani çok koşul vardı. Bu protokolün Perşembe 17’ye civarindan imzalanması arzusu dile getirildi. Cuma bugünü de imzalanabilir Perşembe bugünü ne var? Marcao’nun cezası düzen Kurulu’nda görüşülecek. Oğulcan davası iki takim arasındaki davadan çıkmış durumdaydı”

“Sözleşmedeki tek madde Ayrı olarak bizi şaşırttı. Çok enteresan tek istek vardı. Tahkim heyeti aleyhine bulunduğumuz hatali duyurularından feragat etmemiz istendi”

“Bu anlaşma Rizespor ile bizim aramızda tek müzakere değil. Federasyon ve kurumları da bu işin içinde”

“Tahkim heyeti ile alakalı yaptığımız hatali duyurularından vazgeçmemiz mümkün değil. Bu anlaşma rafa kalkmıştır dedik”

“Gelişmeler sonrası Marcao’nun üst sınırdan karar alacağını ve bu gelişmeleri TFF yönetim Kurulu’ndaki tek yöneticiyle paylaştım. Kendisi de inanamadı. Federasyonda da Bir hayli kişi Tahkim heyeti kararlarından rahatsız”

“Galatasaray, Sahiden Marcao ile verilecek cezayla tehdit edildi ve Rizespor ile anlaşmayı imza atmak zorunda bırakılmak istendi”

“Dün itibariyle Rizespor ile barış yoluyla anlaşma yolumuz kapanmıştır”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.