Galatasaray Başkan Yardımcısı Rezan Epözdemir: Transferler resmiyete dökülecek-haberi

Galatasaray takimi reis Yardımcısı Rezan Epözdemir’den Sarı Kırmızılı camiaya müjde… GSTV’de yayımlanan programa katılan Epözdemir, futbolla alakalı çalışmaların reis Burak Elmas ile teknik patron fatih terim hocam tarafından yürütüldüğünü belirterek, şunları kaydetti:

“Futbol şubesi direk Sayın Başkan’a bağlı. Fatih hocamızla Sayın reis birlikte çalışıyor, çok ağırbaşlı projeler üretiyorlar. Orada fevkalade tek birliktelik var. Florya’da tek bahar havası var. Sayın reis birebir müzakereler gerçekleştiriyor. İhtiyaç olduğunda yönetim heyeti üyelerimizden katkı istiyor. Kısa erimli, pragmatist kaygı ve semptomlarla netice almak adina Galatasaray’ın geleceğinin müessesesel temellerini oluşturmaya çalışıyoruz. Sürdürülebilir tek başarıyı yakalama niyet ve irademiz var. Onun amaciyla de üç senelik tek projeksiyonumuz var. Galatasaray’ın yarınlarını inşa etmeye çalışıyoruz. Sayın reis Burak Elmas’ın nazar açısı da bu. Çok kısa sürede, sağlıksız transferler yapmaktansa Galatasaray’ın tek sonraki üç senelik projeksiyonunu alana koyan tek anlayışı egemen kılmaya çalışıyor. Sayın hocamız fatih terim hocam ile çok ağırbaşlı tek birliktelik ve çalışma var. Çok kısa müddette transferlerle alakalı hukuki ve fiili adımları atacağız.”

İlgili Haberler
Son dakika! Galatasaray’da Mostafa Mohamed sevinci yaşanıyor

tasima ile alakalı hukuki engellerinin olduğunu aktaran Epözdemir, “Dün akşam itibarıyla bu problemleri çözdük. Çok ağırbaşlı sorunlarımız vardı. Kısa müddette transferler gelecek. Galatasaraylılar müsterih olsun. Kısa müddette onların da arzu ettiği, Galatasaray’ın tek sonraki üç yılını inşa edecek, geleceğini ve umutlarını garanti altın alacak transferler netlikle gelecektir.” ifadelerini kullandı.

“Transfer tahtamız kapalıydı”

Rezan Epözdemir, göreve geldiklerinde kulübün tasima yasağı olduğunu belirterek 10 hergün kısa müddette sorunlardan bazılarını çözerek yasağı kaldırdıklarını söyledi.

Dernek ve iştirak şirketlerinin iş, vergi, ceza, dernekler mevzuatı ve icra konularında bin 296 davayla uğraştığını laf eden Epözdemir, şöyle ayni ritimde devam etti:

“Bizim hukuki ve fiili problemlerimiz vardı. Bunlardan biri tasima tahtamız kapalıydı. Galatasaray’ın 370 milyon Lira vergi borcu kesilmiş. Bunlar yargılama konusuydu ve üç ayrı mahkemede davalar ayni ritimde devam ediyor. 20 milyon liralık 2018’e ait tek stopaj cezası kesilmiş. Onun da davası açılmıştı. 10 hergün süreçte yoğun çalışmalarımız neticesinde evvela 20 milyonluk stopaj cezalarını iptal ettirdik. 370 milyon liralık dosyada en hatri sayilir büyüklükte hissesi var olan 153 milyon liralık vergi cezasını da iptal ettirdik. başka iki dosya ayni ritimde devam ediyor. Umarım onlarda da müspet neticeler alacağız. Yalnızca vergi borçlarından 173 milyonu göreve geldikten ardindan iptal ettirdik. tasima yasağında Igor Tudor ve Oğulcan Çağlayan problemlerimiz vardı. Tudor ile kesinleşmiş ödenmesi koşul olan 840 bin euro’luk borç vardı. Onu ödedik. Oğulcan Çağlayan itibariyle da Çaykur Rizespor ile takriben tek milyon 400 bin euro’luk ihtilaf vardı. tasima tahtamız kapalıydı. Tahkim heyetine itiraz ettik ve bu itirazımız onay edildi. tasima yasağımız kaldırıldı.”

İlgili Haberler
Galatasaray – Olympiakos hazırlık mücadelesi ne zaman, hangi kanalda, saat kaçta?

Vergi davaları, Igor Tudor ve Oğulcan Çağlayan konularıyla alakalı UEFA ile yazışmalar gerçekleştirdiklerini ifade eden Epözdemir, “Yönetimimizin başvuruları neticesinde Bir gün evvel akşam itibarıyla Galatasaray tasima yasağı kalktı. Lisans kurulundan İhtiyaç duyulan onaylar alındı. UEFA ile rastgele tek mesele yok. Artık transferlerin resmiyete döküleceği günler yaşanabilecek. Galatasaraylılar müsterih olsun. En kısa müddette transferler resmiyete dökülecek.” şeklinde görüş belirtti.

“Önemli var olan gönüllerdeki imza”

Rezan Epözdemir, kısa süre içinde teknik patron fatih terim hocam ile resmi anlaşmanın imzalanacağını söyledi.

Terim’in tertemiz sezon hazırlıklarını sürdüren sarı-kırmızılı takımın başında olmasına karşın Daha resmi anlaşmanın imzalanmadığının hatırlatılması üstüne Epözdemir, “Başkanımız seçildikten ardindan geçmişte birlikte de çalıştığı hocamızı aradı. Hocamız da Galatasaray amaciyla ağırbaşlı tek fedakarlık yaptı. tek Galatasaraylının göstermesi koşul olan feraseti gösterdi ve Florya’ya gelerek çalışmaya başladı. Fiili ve fiziki imzaların çok ehemmiyeti yok. Önemli var olan gönüllerdeki imza. bu konuyla alakali mesele yok. hukuki problemleri aştık. En kısa müddette problemi resmiyete dökeceğiz.” diye konuştu.

İlgili Haberler
Süper Lig’de tasima fırtınası! 2021/22 sezonu öncesi atılan imzalar

AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir