Fransa Bisiklet Turu'nun 19. etabını Matej Mohoric kazandı-haberi

Yol bisikletinin en prestijli yarışı Fransa bisiklet yarisi Turu’nun (Tour de France) 19. etabını, Bahreyn Victorious takımının Sloven sporcusu Matej Mohoric evvel sırada bitirdi.

Bu sene 108’incisi düzen eden Fransa bisiklet yarisi Turu’nun Mourenx ile Libourne mahalli yönetimleri arasındaki 207 kilometrelik 19. etabında Mohoric, dört saat 19 dakika 17 saniyelik derecesiyle birinciliğe ulaştı. Mohoric, bu sene turdaki 2. etap galibiyetini elde etti.

Etabı, Cofidis ekibinden Fransız Christophe Laporte ikinci, DSM takımından Danimarkalı Casper Pedersen ise üçüncü sırada tamamladı.

Genel klasmanda 79 saat 40 dakika 9 saniyelik süreye ulaşan BAE Emirates takımından geçen sene şampiyonu Sloven Tadej Pogacar, sarı mayoyu korudu. Jumbo-Visma’nın Danimarkalı bisikletçisi Jonas Vingegaard 5 dakika 45 saniye, Ineos Grenadiers ekibinin Ekvadorlu sporcusu Richard Carapaz ise 5 dakika 51 saniye farkla genel klasmanda öncüsü takibini sürdürdü.

Organizasyon, Libourne ile Saint-Emilion mahalli yönetimleri arasındaki 30,8 kilometrelik ferdi vakte karşı 20. etapla yarın ayni ritimde devam edecek.

Tur, 21 etap nihayetinde 18 Temmuz sektör bugünü Fransa’nın başkenti Paris’te nihayet bulacak.

AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir