Formula 1 Türkiye Grand Prix'si biletleri ne zaman satışa çıkacak? Formula 1 Türkiye bilet fiyatları…-haberi

Türkiye 2021 F1 takvimine girdiğinin duyurulmasının derhal peşinden yarışın biletlerinin ne vakit satışa sunulacağı heyecan konusu olmuştu. Formula tek ülkemiz yarışının biletleriyle alakalı nihayet dakika izahı geldi.  Formula tek hayat Şampiyonası’nın 1-3 Ekim’de koşulacak ülkemiz Grand Prix’sinin biletleri 12 Temmuz Pazartesi bugünü satışa çıkacak.

Yarışın düzenleneceği Intercity İstanbul Park’ın genel müdürü Sadi Hezber, yaptığı değerlendirmede, “Intercity İstanbul Park olarak Formula 1’i ülkemize tekrar getirmek amaciyla Parasal içsel çok çaba harcadık. Formula 1’i ülkemize art getirme görevinin Cumhurbaşkanlığı himayelerinde bize verilmesinin ardından, böylesine Yorucu vakitlerde devletimize yük olmadan bu dev organizasyonu ülkemize kazandırdık. Halkımızın ve yabancı misafirlerimizin bu heyecana müsterek olması amaciyla sabırsızlanıyoruz. Yarışı bu sene seyircili olarak gerçekleştirecek olmaktan Ayrı olarak mutluluk dolu olmak duyuyor ve bunun amaciyla bütün hazırlıkları en sıhhatli şekilde yürütüyoruz. Türkiye’nin canlı izlemeyi çok özlediği bu organizasyonun biletleri amaciyla artık art sayım başladı. Dünyanın en heyecanlı pisti Intercity İstanbul Park’ta halkımızla Formula tek heyecanını tekrar buluşturacağımız amaciyla çok mutluyuz.” ifadelerini kullandı.

Formula tek ülkemiz yarışı bilet ücretleri ne civarindan olacak?

Organizasyona ait yapılan izaha göre biletler, değişik kategorilerde ve geniş tek ücret aralığında Biletix üzerinden satışa sunulacak. Bilet ücretleri belli oldu.

Formula tek ülkemiz yarışı ne vakit yapılacak?

2020’de koronavirüs pandemisi sayesinde F1’e dönüş yapan ülkemiz GP, bu sene tekrar takvime girmeyi başarmıştı ama İngiltere’nin Türkiye’yi al listeye almasının derhal peşinden haziran ayında tasarilanan yarış gerçekleştirilememişti.

Singapur GP’nin iptal edilmesinin derhal peşinden bu konuyla alakali umutlar tekrar canlandı ve nihayet olarak bu erken yapılan resmi duyuruda, ülkemiz GP’nin 1-3 Ekim tarihleri arasında Intercity İstanbul Park’ta gerçekleştirileceği bildirildi.

2020 Formula tek ülkemiz bilet fiyatları

Formula tek Biletix üzerinden bilet satışlarını gerçekleştiriyor. Yayımlanan listeye göre Formula tek biletlerinin ücretleri şu şekilde oldu:

Platinum Tribün Formula tek Bilet Fiyatı: 1.900 TL

Gold tek Tribün Formula tek Bilet Fiyatı: 1.500 TL

Gold iki Tribün Formula tek Bilet Fiyatı: 1.500 TL

Gold üç Tribün Formula tek Bilet Fiyatı: 1.300 TL

Gold Açık Tribün Formula tek Bilet Fiyatı: 1.100 TL

Silver tek Tribün Formula tek Bilet Fiyatı: 850 TL

Silver iki Tribün Formula tek Bilet Fiyatı: 550 TL

Silver üç Tribün Formula tek Bilet Fiyatı: 750 TL.

Silver dört Tribün Formula tek Bilet Fiyatı: 750 TL

Silver 5 Tribün Formula tek Bilet Fiyatı: 350 TL

Silver 6 Tribün Formula tek Bilet Fiyatı: 250 TL

Silver 7 Tribün Formula tek Bilet Fiyatı: 750 TL

Silver 8 Tribün Formula tek Bilet Fiyatı: 850 TL

Açık Alanda Formula tek İzleme Fiyatı: 90 TL

F1 Başkanı Stefano Domenicali: Türkiye’ye dönmekten mutluluk dolu olmak duyuyoruz

Formula tek Başkanı ve CEO’su Stefano Domenicali, “Türkiye’ye Intercity İstanbul Park pistine art dönmekten mutluluk dolu olmak duyuyoruz. Dünyanın en iyi pistlerinden birinde tekrar mükemmel tek yarış görmeyi umuyoruz.” dedi.

Öte istikametten Domenicali, “Intercity İstanbul Park idarenine ve Intercity yönetim heyeti başkanı Sayın Vural Ak’a bu etkinliğin gerçekleşmesi amaciyla kişisel çabalarından dolayı teşekkür etmek istiyoruz. ahenk sağlamaya ayni ritimde devam edebileceğimizi ve sporumuza hatri sayilir büyüklükte alaka olduğunu ve Bir hayli yerden umut olduğunu gösterdik. sene başından bu yana başka bütün organizatörlerle çok iyi sohbetler ettik ve bu dönemde onlarla yakın çalışmaya ayni ritimde devam ediyoruz.” izahını yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.