Fenerbahçe'nin UEFA Avrupa Ligi'ndeki rakibi Antwerp'te son gelişmeler-haberi

Belçika ekibi, D Grubu’nda oynadığı iki mücadelesi da nihayet dakikalarda yediği gollerle kaybetti. Antwerp, Fenerbahçe karşısında gruptaki evvel puanlarını almak amaciyla çıkacak. Bu sezon ligde çok iyi tek performans sergileyen Kırmızı-Beyazlılar, nihayet maçında ise Zulte deplasmanında 2-1 yenik oldu. Bu karşılaşmada sakatlığı bulunan ortada sahanın yıldızı Radja Nainggolan takim formasi giymedi. ama deneyimli futbolcunun takımıyla İstanbul’a gelmesi ve Fenerbahçe’ye karşı görev yapması bekleniyor. uzunca süreli sakatlığını atlatıp çalışmalara başlayan sol bek Sam Vines’ın kafilede yer alıp almayacağı ise belirsiz. Antwerp’in Olympiakos ile oynadığı mücadelede al kart gören sağ bek Jelle Bataille ise cezasını Frankfurt maçında tamamladı.

Gol makinesi Frey!

Antwerp’in forvet hattı, Fenerbahçe’ye hiç yabancı değil: Michael Frey ve Mbwqana Samatta… Frey sezon başında bonservisiyle, Samatta ise kiralık olarak Belçika ekibinin yolunu tuttu. Frey, bu sezon 11 lig maçında attığı 12 golle Belçika futboluna damga vurdu. İsviçreli oyuncu, Avrupa Ligi’nde ise golle tanışamadı. Samatta ise bu sezonki tek gol sevincini Avrupa Ligi’nde 2-1 kaybedilen Olympiakos maçında yaşadı.

Avrupa’da kaideleri asagi üst edebilirler!

Antwerp, nihayet vakitte ismini alan dışında çok değişik tek konuda duyurdu. Kırmızı-Beyazlılar, Belçika Ligi’nde tatbik edilen ‘Maç ekibinde Belçika’da yetişen asgari 6 oyuncu bulunmalı’ kaidenine karşı geçen sene haklar savaşı başlattı. Belçika Futbol Federasyonu, bu talebi art çevirdi. ama Antwerp işi mahkemeye taşıdı. Brüksel 1. Derece Mahkemesi, 15 Ekim’de verdiği kararda, “Bu kural, Avrupa’da işçilerin hür dolaşımı ve hür rekabet ilkelerine aykırı” dedi. olay Avrupa hak Mahkemesi’ne taşındı. Hukukçular, bu durumun, UEFA’nın kendisinin organizasyonlarında 25 kişilik kadro listesinde asgari 8 oyuncunun kendisinin ülkelerinde yetişmiş olması istikametindeki kaidenine da vuruş vurabileceği görüşünde.

  • uefa avrupa ligi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir