Fenerbahçe’nin Kim’i transfer etmesi Beijing Guoan antrenörünü hayretler içinde bıraktı: Bunu nasıl başardılar bilmiyorum-haberi

Fenerbahçe’nin Beijing Guoan’dan transferi Min-Jae Kim amaciyla kulübün muavin antrenörü Zoran Jankovic beIN Sports’a mühim değerlendirmelerde bulundu. cenup Koreli yıldızın oyun içi özelliklerinden laf eden Jankovic, futbolcunun peşinde hayat devlerinin de olduğunu söyledi.

Beijing Guoan muavin Antrenörü Zoran Jankovic’in açıklamalarından satır başları şu şekilde:

“SAHADA SANKİ asagi YAŞTAN ÇOCUKLARLA OYNUYORMUŞ civarindan RAHAT”

“24 yaşında olmasına karşın bendeniz onun civarindan iyi tek savunmacıyla az karşılaştım. Seviyesi Çin Ligi’nin üstündeydi ve Avrupa’nın elit kulüplerinde oynayabilecek tek seviyedeydi. Sahada sanki asagi yaştan oyuncularla oynuyormuş civarindan huzurlu ve problemleri kolaylıkla çözüyor. Biz takım olarak üçlü müdafaa kullanmıyorduk ama zeki tek oyuncu ve özellikleriyle mesele yaşamayacağını düşünüyorum.

“EN BÜYÜK EKSİSİ RAHATLIĞI”

Oyun görüşünü çok beğeniyorum. Topu ayağına aldığında oyunu iyi okuyor ve topu doğru isimle buluşturuyor. ahenk gösteren pozisyonda tek tanesini bulamazsa savunmadan topla çıkmayı seçenek ediyor. sema toplarında da tesirli tek oyuncu. En hatri sayilir büyüklükte eksisi ise rahatlığı. Etrafındakilerden üstte olduğunu bilmek onu bu rahatlığa derhal sevk edebiliyor ve takımın kalesinde pozisyona neden olabiliyor.

“TOTTENHAM VE JUVENTUS GÖZLEMCİLERİ ONU İZLEMEYE GELİYORDU”

Kim, Porto ile müzakere halindeydi. Tottenham ve Juventus gözlemcileri onu izlemeye geliyordu. Fenerbahçe’nin nasıl yaptığını bilmiyorum ama çok hatri sayilir büyüklükte tek iş başardı. Yakında onu siz de çok iyi tanıyacaksınız.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.