Fenerbahçe'de Vitor Pereira kadrosunu oluşturuyor-haberi

Yeni sezon çalışmalarına tek Temmuz’da Dereağzı’ndaki Fenerbahçe Lefter Küçükandonyadis Tesisleri’nde başlayan sarı-lacivertliler, 5 Temmuz’da Düzce’nin Kaynaşlı kazasinda bulunan Fenerbahçe Serkan yürekli Resort & Sports Topuk Yaylası Tesisleri’ne gelerek, evvel kamp çalışmasına başlamıştı.

Tesislerde 12 vakit konaklayan sarı-lacivertliler, bu süreçte tek de hazırlık mücadelesi gerçekleştirdi. İlk etap kamp sürecinde istikbal sezonun kadro planlaması da yapılırken, tertemiz transferler kamuoyuna tanıtıldı.

Pereira kadrosunu oluşturuyor

Fenerbahçe’nin teknik patronu Vitor Pereira, kamp süresince kadrosuna ait analizler gerçekleştirdi. deneyimli çalıştırıcı, sayıca çok var olan kadrosunu şekillendirmek yerine gözlemler yaparken, kampın nihayet bölümüne doğru 5 toy oyuncusunu İstanbul’a gönderme kararı verdi.

Pereira’nın direktifiyle barış Alıcı, İsmail Yüksek, Melih Bostan, buyruk Miray Köksal ve Murat Sağlam çalışmalarını Fenerbahçe Can Bartu Tesisleri’nde sürdürmek üzere İstanbul’a gönderildi. Öte istikametten Vitor Pereira’nın futbolcularına çok sesle talimatlar vermesiyle tek idmanda sesi kısıldı. Portekizli çalıştırıcının, tek sonraki idmanda yaka mikrofonu yardımıyla oyuncularına seslenmesi dikkati çekti.

Ayrıca Pereira, hazırlık maçında futbolcularını dahada iyi gözlemlemek yerine rasat kulesinden mücadelenin tamamını izledi ve notlar aldı.

3-4-3 seçenek etti

Vitor Pereira, kamp sürecinde yapılan çift kalelerde 3-4-3 sistemini seçenek etti. Kariyerinin nihayet bölümünde takımlarını dahada çok bu sistem ile alana süre gelen Portekizli teknik adam, sarı-lacivertli takıma da aynı sistemi uyguladı.

Pereira, kampta gerçekleştirilen tek hazırlık maçında da tekrar bu sistem ile takımını alana sürdü.

Fenerbahçe, tertemiz sezon öncesi evvel hazırlık maçını Romanya 2. Ligi ekiplerinden Csikszereda ile oynarken, sahadan 2-0 galip ayrıldı.

Portekizli teknik adam, mevzubahis karşılaşmada her iki devrede iki değişik takım ile alana çıkarken, 3-4-3 sistemiyle ugras etti.

Milliler sonradan katıldı

Fenerbahçe’nin evvel etap hazırlık kampına, ulusal takımlarda takim formasi giyen oyunculardan bazıları sonradan katılırken, bazıları ise kampa yetişemedi. Sarı-lacivertli ekipte ay-yıldızlı formayı giyen oyunculardan Altay Bayındır, ozan Tufan ve İrfan Can Kahveci ile Macaristan ulusal Takımı’nda bulunan Attila Szalai kampa sonradan katılan isimler arasında yer aldı.

Fenerbahçe’de Danimarka ulusal Takımı stoperi Zanka ile Ekvadorlu forvet Enner Valencia ise takıma İstanbul’da katılacak.

Ali Koç ve yetkililer kampı ziyaret etti

Fenerbahçe takimi Başkanı Ali Koç ile Bir takım yöneticiler, hazırlık kampında takımı yalnız bırakmadı. reis Koç, 11 Temmuz’da erken saatlerinde Bir takım yöneticileriyle tesislere gelerek takıma maneviyat verdi.

Yöneticileri Burak Kızılhan, Ömer Temelli, Selahattin Baki ve Özgür Özaktaç’la birlikte teknik patron Vitor Pereira’yla tek toplantı gerçekleştiren Ali Koç, aynı günün akşamında tekrar helikopterle İstanbul’a döndü.

Pereira ve tertemiz transferler medyanın karşısına çıktı

Kampta teknik patron Vitor Pereira ve tertemiz oyuncular, medyanın karşısına çıktı. Sarı-lacivertlilerde evvela tertemiz transferlerden Serdar Dursun ile Steven Caulker medya mensuplarının karşısına çıkarken, nihayet kisimda Vitor Pereira da hasbihal toplantısı gerçekleştirdi.

Taraftarlar hiç yalnız bırakmadı

Fenerbahçe’yi hazırlık kampı süresince taraftarları yalnız bırakmadı. Topuk Yaylası Tesisleri’ne her vakit erken saatlerinde gelen sarı-lacivertli taraftarlar, akşam saatlerine civarindan takımlarına destek verdi.

Antrenmanlarda tezahürat, meşale ve alkışlarla takımlarına destek veren Fenerbahçe taraftarı, oyuncularına yoğun alaka gösterdi.

İstanbul’a devinim etti

İlk etap kamp çalışmalarını tamamlayan Fenerbahçe, İstanbul’a devinim etti. Sarı-lacivertliler hazırlıklarına, sahası yenilenen Fenerbahçe Can Bartu Tesisleri’nde ayni ritimde devam edecek. Fenerbahçe, 19 Temmuz’da burada Kasımpaşa ile hazırlık maçında karşı karşıya gelecek. (AA)

  • Süper Lig

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.