Fenerbahçe'de mayıs ayında resmi kararlar alınacak-haberi

Süper Lig’de bitime üç hafta kala Konyaspor ’la nokta farkını dört yapan Fenerbahçe ’de ikincilik ve Şampiyonlar Ligi yolu artık açıldı. Önemli tek avantajı galip gelen sarı-lacivertlilerde mayıs ayı çok etkin devinim eden geçecek.

Ligi 2. bitirip Şampiyonlar Ligi’ne 2. ön eleme turundan başlayacak var olan Fenerbahçe’de hemide tertemiz teknik patron ayni vakitte da sezon planlaması kararlarının resmiyete kavuşması gerekecek. çünkü 2022 hayat Kupası’nın 21 Kasım’da başlayacak olmasından dolayı hemide lig ayni vakitte da Şampiyonlar Ligi takvimi çok sıkışacak. Süper Lig, 5 Ağustos’ta başlayacak. Fenerbahçe, Şampiyonlar Ligi 2. ön eleme turunda evvel maçına ise 19-20 Temmuz’da çıkacak. Bunun amaciyla de takımın tertemiz sezon amaciyla 15-20 Haziran tarihleri arasında alana inmesi şart.

İlgili Haberler
Son dakika Fenerbahçe tasima haberi! hayat devi Arda Güler amaciyla geliyor

Teknik direktör konusu bütün bu veriler ışığında artık resmiyete kavuşmak zorunda. çünkü Fenerbahçe’nin sportif muvaffakiyet olarak artık kaybedecek vakiti kalmadı. Şu anda Jorge Jesus, Joachim Löw ve İsmail Kartal üçlüsü ön planda yer alıyor. Ayrı olarak Portekizli hoca Nuno Espirito Santo da alternatifler arasında duruyor. Sarı-lacivertlilerin evvel 2022-23 sezonundaki teknik direktörünü belirlemesi derhal peşinden kadro planlamasını yapması ve en nihayetinde sezonu resmen açması amaciyla 45 hergün tek vakiti bulunuyor. 

Takvim çok sıkışık

Sarı-lacivertliler yoğun tek yaz çagi geçirecek. Önce Şampiyonlar Ligi derhal peşinden Süper Lig art arkaya başlayacak. Takımın nerdeyse hazırlık mücadelesi oynamak amaciyla dahi vakiti olmayacak. 19-20 Temmuz’da Şampiyonlar Ligi 2. ön eleme turu başlayacak. Süper Lig, 5 Ağustos’ta start alacak. Fenerbahçe’nin önünde Yalnızca tek ay benzeri tertemiz sezona hazırlanma süresi olacak. 

Gözler derbide

Fenerbahçe’de 8 Mayıs sektör bugünü deplasmanda oynanacak Beşiktaş derbisi takımın yazgınını de belirleyecek. Sarı-lacivertlilerin ikinciliği garantileme konusundaki en ağırbaşlı adımı Beşiktaş maçında olacak. Vodafone Park’ta oynanacak mücadeleden iyi tek netice çıkarılması seklinde artık ikincilik ile alakalı ağırbaşlı tek deşarj olma yaşanacak. F.Bahçe eğer siyah-beyazlılardan tek nokta dahi alsa avantajını koruyacak, var olan iki mücadelede dört nokta yetecek.

Milliyet

İlgili Haberler
Galatasaray | Rıdvan Dilmen’den Torrent eleştirisi: Ne geleceği planladı ne de…

  • tarih

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir