Fenerbahçe'de Eyüp Yeşilyurt başkan adaylığı için gerekli imza şartını sağlayamadı-haberi

Fenerbahçe Kulübünde yarın yapılacak kongre döneminden evvel aday olacağını duyuran Eyüp Yeşilyurt, İhtiyaç duyulan imzasini şartını adina getiremediği amaciyla seçime giremeyeceğini bildirdi.

Seçim amaciyla toplamda 233 imzasini topladıklarını belirten Yeşilyurt, Anadolu ajansı muhabirine izahta bulundu.

Topladıkları imzalar içinde 78 kişinin aidatını ödememesi hasebiyle geçersiz sayıldığını belirten Yeşilyurt, “Acemiliğimize eşit geldi, bunu bilmiyorduk. Seçimin dahil kismina girince öğrenmiş olduk. ülkemiz genelinde 233 imzasini topladık ama bizim 78 imzasini yollayan aza aidatını ödememiş. Seçimden iki ay önceye civarindan aidatların yatırılması gerekiyor. bu erken bana 50-70 imzasini vereceklerini söyleyen yurttaslar vardı ama bendeniz girmeyeceğimi söyledim. Kurullarımı da yapamadım.” ifadelerini kullandı.

Tüzüğe Tamamiyle hakim olduğunu ifade eden Yeşilyurt, şunları kaydetti:

“Kulübü güç tek sürece sokmamak amaciyla çekildim. Kurullarımı ve yönetimimi yapmadan da seçime girebilirdim. Yalnızca Eyüp Yeşilyurt olarak adaylığımı koyabilirdim, tüzüğüm bana bu hakkı veriyor. bunun benzeri yapsaydım kulübümü güç pozisyona sokardım. bendeniz Fenerbahçe’m iğne ucu civarindan zarar görsün istemedim. Ali Bey’e kıymet katmak istedim. Bizim kongre üyelerimiz beni yarı yolda bıraktı. Seçimde aday olmayacağım.”

AA

  • Fenerbahçe

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir