Fenerbahçe’de Emre Belözoğlu ileri uçta Samatta’yı oynatma planları yapıyor-haberi

Fenerbahçe’nin sezon başında Aston Villa’dan kiralık olarak kadrosuna kattığı ve sözleşmesindeki mecburi satın alma opsiyonu hasebiyle sezon nihayetinde bonservisini almak vaziyetinde olduğu Mbwana Samatta, hatri sayilir büyüklükte düş kırıklığı yarattı. Taraftarların umudunu kestiği ve fazlaca eleştirdiği forvet amaciyla Emre Belözoğlu ısrarcı olacak.

GALİBİYETİ GETİRMİŞTİ

Tanzanyalı forvet evvel maçına Galatasaray derbisinde çıktıktan ardindan 2-1 kazanılan Karagümrük mücadelesinde galibiyeti getiren gollere imzasını atmıştı. Sonrasında Süper Lig‘de 8 maçlık tek gol orucuna giren Samatta, 3-1’lik Ankaragücü ve Sivas karşılaşması sonrasındaki 3-0’lık Kayseri maçlarında birer sefer ağları sarsmıştı.

10 MAÇTIR GOL ATAMIYOR

Teknik direktör Erol Bulut’un, performasındaki düşüşlere karşın sonrasında hemide Galatasaray (0-1) ayni vakitte da ulusal ara döneminden evvel deplasmandaki Beşiktaş (1-1) derbilerinde evvel 11’de şans verdiği Tanzayalı futbolcu, Sanki yokları oynamıştı. Bu sefer ligde 10 maçtır gol atamayan 28 yaşında olan forvet amaciyla tertemiz hoca buyruğa Belözoğlu harekete geçti.

“ONUN KALİTESİ TARTIŞILMAZ”

Samatta’nın perişan günlerinde ona her vakit sahip çıkan Belözoğlu, “Onun kalitesi tartışılmaz. hemide bendeniz ayni vakitte da bütün takımımız ona güveniyor” derken, kafasındaki oyun sisteminde de forvette Samatta’yı oynatmayı planlıyor. toy hoca, deneyimli forvetin oynayarak evvel geldiği günkü formuna ve özgüvenine kavuşacağına inanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir