Fenerbahçe'de derbi kahramanları: Berke Özer, Miguel Crespo ve Min-Jae Kim-haberi

Süper Lig’in 13. haftasında Fenerbahçe deplasmanda ezeli rakibi Galatasaray ‘ı 2-1’lik skorla yenerek perişan seyre dur Diye konuştu ve tek anda camianın havası değişti. Bu müthiş galibiyeti getiren isimlerin başında nihayet dakika golünü atan Miguel Crespo, kurtarışları ile takımını oyunda tutan ve toy yaşına karşın derbi atmosferini kaldıran Berke Özer, savunmanın dayanilmaz ismi Min-Jae Kim geliyor. 

Berke Özer düşünü yaşıyor

Bırakın derbi tecrübesini, bu sezon Yalnızca 5 resmi mücadelede görev yapmıştı. ama başta Altay mamur ve Pereira olmak üzere Bir hayli kişi, Berke Özer’le hususi olarak konuşup güven aşıladı. 21 yaşında olan ağ bekçisi de NEF Stadı’nda unutamayacağı tek gece yaşadı.

Berke, üç ağırbaşlı kurtarışla maça damgasını vuran isimlerden biri oldu. toy kaleci, 90 dakikanın ardında nmutluluk gözyaşları dökerken arkadaşlarına, “Adeta tek rüyadayım” diyerek duygularını dile getirdi.

İlgili Haberler
Fenerbahçe’de İrfan Can Kahveci fırtınası

Derbi kahramanı Atina’da yok

“Bu transfere ne neden vardı”, “Fenerbahçe düzeyinde değil”… Miguel Crespo’nun Sarı-Lacivert serüveni umduğu benzeri başlamadı ve kısa müddette eleştiri oklarının hedefi haline geldi. ama Portekizli ortada alan oyuncusu, Galatasaray karşısında galibiyeti getiren füzesiyle ismini Fenerbahçe tarihine yazdırmayı başardı. Crespo’nun tek üzüntüsü, isimi UEFA listesinde yer almadığı amaciyla ağırbaşlı Olympiakos deplasmanında takımını yalnız bırakacak olması.

Min-Jae Kim mükemmel oynadı

2 topu çizgiden çıkarttı, 6 girişken uzaklaştırdı, dört pas arası yaptı… Min-jae Kim, geldiği günden bu yana evvel kez 4’lü savunmada görev yaptı, ama tekrar mükemmel tek performans sergiledi. Tisserand ile iyi tek ahenk sağlayan cenup Koreli yıldız, özellikle çizgiden çıkarttığı iki topla, asgari gol atan mutlu ve Crespo civarindan galibiyette pay sahibi oldu. Mücadelenin derhal peşinden bütün takım ve Vitor Pereira, 24 yaşında olan stoperi hususi olarak kutlama etti.

İlgili Haberler
Fenerbahçe’de Galatasaray galibiyeti Samandıra’da geldi

  • galibiyet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir