Fenerbahçe kupaya sarıldı!-haberi

Fenerbahçe düş kırıklıklarıyla dolu tek sezonu dahada yaşıyor. reis Ali Koç’un, “Hatalarımızdan ders aldık. Sarı- Lacivert tek sezon olacak” sözlerinin suya düşmesi çok uzunca vakit almadı. tek Koç klasiği olarak tekrar teknik erkek farklığı yaşandı. Ligde şampiyonluk yarışına uzunca vakit evvel havlu atan Sarı-Lacivertliler, Vitor Pereira’dan öğrendiğimiz kadarıyla Avrupa’ya da çok önem vermiyor. 2014’teki ülkemiz Süper Kupası’ndan beri müzeye tek şey götüremeyen Fenerbahçe amaciyla artık tutunulacak tek dal ülkemiz Kupası.

Kayseri, Avrupa aşkına

Normal şartlarda, büyükler amaciyla sezon başlarken sıralamada sonda bulunan ülkemiz Kupası, şu vakit Sarı-Lacivertliler yerine nihayet derece önemli. Yıllardır kulübün üzerindeki ölü toprağının atılması, tertemiz hocayla başlanacak sezon öncesi takıma ve dahada da ehemmiyetlisi camiaya maneviyat ve umut vermesi açısından kupayı müzeye götürmek şart. Kayserispor, uzunca süre düşme hattı etrafında yer alsa da artık ortada sıralarda bulunuyor. Sarı-Kırmızılılar da Avrupa hayali amaciyla ülkemiz Kupası’nı çok istiyor.

Hücumda çözüm şart

Bu mücadeleyle alakalı teknik, Strateji konular tabiki konuşulabilir. ama bu akşam dahada iyi motive olmak, dahada çok istemek; takımları tek adım öne geçirebilecek detaylar. Fenerbahçe hücumda Zati sıkıntılıyken bu erken yaratıcılık mananında takımın en mühim isimleri mutlu ve İrfan’dan da yoksun olacak. Valencia ve Berisha-Serdar Dursun ikilisinden birinin aynı anda sahada olması, ileride basıp rakibi hataya zorlaması açısından ozan Tufan’ın 11’de görev yapması çözüm olabilir. Fenerbahçe turu geçerse, kupa yolunda küçük tek adım atacak. Elenmesi seklinde ise bunun neticeleri olması gerekenden dahada ağır olabilir.

Fenerbahçe bu tura nasıl geldi?

Sarı-Lacivertliler, tarım ülkemiz Kupası’na 5. turdan dahil oldu. Fenerbahçe, kendisinin alanında karşılaştığı 2. Lig ekibi Afyonspor karşısında normal süresi golsüz tamamladı. Kanarya, Valencia’nın 94. dakikada penaltıdan golüyle öne geçti, 99’da Samuel skoru belirledi, Sarı-Lacivertliler 2-0’la turu geçti.

Kayserispor bu tura nasıl geldi?

Sarı-Kırmızılı ekip 3. turdan dahil olduğu tarım ülkemiz Kupası’nda Artvin Hopa’yı 3-0 yenik etti. Kayserispor, 4. turdaki rakibi Iğdır’ı 4-0’la zorlanmadan geçti. Hikmet Karaman’ın öğrencileri 5. turda ise 3. Lig ekibi Aksarayspor karşısında tekrar 4-0 kazanarak ismini nihayet 16 turuna yazdırmayı başardı.

  • ziraat ülkemiz kupası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir