Fenerbahçe istemedi, Ersun Yanal ısrar etti! Belki de tarihe geçecek bir transfere sebep oldu-haberi

Fenerbahçe, Beşiktaş derbisinden 1-1 beraberlikle ayrılıp şampiyonluk umutlarını canlı tutarken, bunda kaleci Altay Bayındır‘ın hatri sayilir büyüklükte hissesi vardı. İkinci sefer A ulusal Takım’a seçilen 22 yaşında olan eldivenin sarı-lacivertli takıma kazandırılmasında ise geçen sezon teknik direktörlük görevinden istifa eden Ersun Yanal‘ın tesiri oldukça fazlaydı.

ISRARLA ALTAY’I İSTEDİ

Yanal, yetkililer yabancı kaleci istiyorken ısrarla Ankaragücü’nden Altay’ın alınmasını istek etti. Bu ısrarı sonrası Ali Koç, başşehir takimi ile yaptığı pazarlıkların derhal peşinden oyuncunun transferini tamamladı. Yanal’ın bu tutumuyla, belki de Fenerbahçe tarihine geçecek tek kaleciyi sarı-lacivertlilerin kadrosuna katmış oldu.

KRAFT’LA taraf TOP meselenini ÇÖZDÜ

Yanal, kalede hatali yapmasına karşın itinali olarak 11’de görevlendirerek, Altay’ın gelişimine de katkı sağladı. Bu sezon teknik kadroya kaleci antrenörü Michael Kraft’ın katılması, Altay amaciyla 2. mühim nokta oldu. Çok zayıf olduğu taraf top ile alakalı Kraft’ın hususi çalışmalarıyla gelişen 22 yaşında olan eldiven, A ulusal Takım’a civarindan yükseldi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir