Fatma Girik mal varlığını yeğeni ve manevi kızına bıraktı!-haberi

Anesteziyoloji ve Reanimasyon Uzmanı Prof. Dr. Simru Tuğrul, sanatçının yıllardır çeşitli nedenlerle kendisinin hastanelerinde rehabilitasyon gördüğünü hatırlatarak, şunları söyledi: “Türk sinemasının dev çınarı Fatma Girik’i ne yazık ki bu sabaha karşı kaybettik. Zatürre ve solunum yetmezliğine bağlı hastanemize yatışı gerçekleştirilmişti. Yapılan tetkiklerde Covıd-19’a bağlı viral enfeksiyon olduğu görüldü. Yoğun bakımda takip ve rehabilitasyonuna başladık. ama yapılan tedavilere karşın kendisinde çoklu uzuv yetmezliği gelişti. bütün müdahalelere karşın Hakk’ın rahmetine kavuştu. Kendisine Allah’tan rahmet, sevenlerine ve ailesine başsağlığı diliyoruz.”

ANMA TÖRENLERİ ERTELENDİ

Fatma Girik amaciyla Şişli Belediyesi ve Cemal Reşit oy Konser Salonu’nda yapılacak merasimler menfi sema koşulları hasebiyle iptal edildi.

 Şişli Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “Bugün saat 10.00’da Şişli Belediyesi önünde, derhal peşinden 11.00’de Cemal Reşit oy Konser Salonu’nda yapılması tasarilanan Fatma Girik’i yâd merasimi menfi sema koşulları hasebiyle ertelenmiştir. merasim tarihi dahada ardindan sizlerle paylaşılacaktır” ifadelerine yer verildi.

KORONAVİRÜSÜ HASTANEDE Mi KAPTI

Gazetecilerin suallerini Cevaplayan kardeşi Günay Girik ise, “Ablam Covıd-19’u hastanede mi kaptı, yoksa ziyaretçilerimizden mi, bilmiyoruz. tek ihmal olmuş, bunu araştıracağız. Ablam perşembe akşamı ağırlaştı. Şu vakit geleni gidenini soruşturuyorum” diye konuştu. DENİZ BOY

MALVARLIĞI İKİ ‘AHU’YA

Fatma Girik’in vasiyetnamesini hazırladığı ve malvarlığının hatri sayilir büyüklükte bölümünü yeğeni Ahu Turanlı’ya bıraktığı alana çıktı. Ablası Müesser Turanlı’in kızı var olan Ahu Turanlı, hususi tek gayrimenkul şirketinde danışman olarak çalışıyor. Girik, malvarlığının tek bölümünü da yıllar evvel Çocuk Esirgeme Kurumu’ndan savunucu aile olarak 12 yaşında yanına aldığı içsel kızı Ahu Aşkar’a bıraktı.

‘ANNEMİ BIRAKMAK İSTEMEM’

Bir süre evvel verdiği röportajda Fatma Girik, ölümle alakalı şunları söylemişti: “Neticede robot değilim tek canlıyım; tek vakit elbet ölümü tadacağım. Memduh’a (Ün) kavuşacağım. Ölüm perişan tek şey değil. perişan olsa Allah ölümü vermezdi. Biz gideceğiz ki ardımızdan yenileri gelsin. Annem yaşıyor. Çok ihtiyar ve bana ihtiyacı var. Yalnızca onu bırakıp gitmek istemem.” Sanatçının, Alzheimer hastası var olan annesi Münevver Girik, ablası Müesser Turanlı’nın yanında Bodrum’da yaşıyor.

Kaynak: Hürriyet

  • vasiyet
  • vefat

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir