Fatih Terim'den Haaland ve Hauge açıklaması! Anlaştık…-haberi

Galatasaray teknik patronu Fatih Terim, gündeme ve transferlere değin mühim izahlar yaptı. Fatih Terim, nihayet vakitlerde market değeri 150 milyon avro değerlere ulaşan meşhur oyuncu Erling Haaland ile Norveç’te iken anlaşma noktasına geldiklerini açıkladı. İşte o detaylar…

O vakit limitimiz olsaydı, 8-9 milyona transferi bitirme noktasına gelecektik’

“Birçok oyuncu seyrettiriyoruz biliyorsunuz. Bunlar arasında Erling Haaland sizin amaciyla en çarpıcısı olabilir. Biz onu U20 Şampiyonası’nda izlettik, canlı olarak da dahada ardindan tek lig mücadelesi amaciyla Norveç’e Ümit Davala Hoca ile Necati Ateş Hoca’yı gönderdim. Oradan beni aradılar, maçtan. “Hocam, bütün scoutlar burada, elimizi acele tutmazsak alırlar” dedi. canlı seyrettiriyorum. Biri santrafor, öbürü bek oynamış ama her yerde de kullanmışız futbolculuk döneminde. O vakit limitimiz olsaydı, 8-9 milyona transferi bitirme noktasına gelecektik. Juventus, Manchester City, Manchester United hepsi orada”

“Buna eş tek oyuncu da Milan’a gitti, Hauge”

“Şu vakit Avrupa’nın en mühim oyuncusu Haaland. Martin Linnes ile birlikte Norveç’in aynı şehrinden olduğu amaciyla iletişim kurduk, babasıyla görüştük. Oyuncuyla anlaşma noktasına geldik. Maalesef, Norveç’ten hiç çıkmamış 20 yaşında tek oyuncuya o asama 8-9 milyon versek, neler olabilirdi Türkiye’de, siz olasılık edin. Şimdi 150 milyon Euro. Bu ve bunun için eş tek oyuncu da Milan’a gitti, Hauge. O da bizim portföyümüzdeydi”

İlgili Haberler
Fatih Terim’den nihayet dakika Morutan ve tasima açıklaması

“Brighton 11 milyon avro verdi, diğerlerine gelmiyorum”

“Moder, Polonya’da yakaladığımız oyunculardan biri. Onu çok istedik. ardindan ulusal takımda oynadı değeri ani arttı. Brighton 11 milyon avro verdi. 11 milyon verdi ve ocakta ayında oyuncuyu kulübe bıraktı. Bakın, Brighton. Diğerlerine gelmiyorum. Rekabet ortamını anlatmak istedim. Bunlarla rekabet ediyorsunuz. Bunlardan biz çok buluyoruz. Scout ekibimizin bendeniz gittiğim vakit kalmasını istedim. Dünyanın her tarafıyla ilişkileri var. Dünyanın bildiği, herkesin bildiği, ama Scout ekibinin bilmediği hiçbir oyuncu yok. Bu civarindan net söylüyorum. Hani kimi diyorlar ya, “nasıl bulamıyorsunuz bu adamları, şurada şöyle tek erkek var” diye. Bizim çok fazla rakamlı tek datamız var, takip ediyoruz”

  • Galatasaray

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.