Fatih Erbakan’ın partisinde toplu istifa şoku-haberi

Yeniden Refah Partisi Şanlıurfa İl Başkanlığı binasında düzen eden toplantıya, İl Başkanı Ahmet Çolak, Karaköprü, Haliliye ve Eyyübiye kaza başkanları ile partililer katıldı.

Burada İl Başkanı Çolak tarafından yapılan müsterek medya açıklamasında, parti yönetiminden istifa ettiklerini bildirdi. Çolak, istifa gerekçelerini, kent idaresi ile genel ortada arasındaki yönetim listesi ile alakalı uyuşma sağlayamadıkları ve bu sebeple de anlaşmazlığa düştüklerini açıkladı.

HANGİ PARTİYE GEÇECEKLER?

Çolak, açıklamasının devamında, bu erken yapılması koşul olan kongre öncesi bütün hazırlıkların yapıldığını, ama tek vakit evvel genel ortada tarafından kongrenin iptal edildiğini belirterek, şu ifadeleri kullandı;

*Kongremizin iptal edilmesi bizleri derinden üzmüştür. Hakkımızı helal etmiyoruz. Şanlıurfa’dan da özür diliyoruz. Dünden bu yana genel başkanımız Fatih Erbakan’dan tek telefon bekliyorduk, Ne yazık ki beni aramadı. Bizi Zati en çok derinden yaralayan Fatih Erbakan olmuştur.

*Arayarak ‘problem nedir’ diye sorması gerekirken sessizliğini korudu. Bizler de yönetim heyeti ve kaza başkanlarımızla birlikte artık dayanamayacağımızı beyan ettik. Artık bu partiye inancımız kalmamıştır. Biz istifamızı sunuyoruz.

*Bizler ulusal Görüşçüyüz. İstifa ettik ama başka tek partiye gitme bahtımız yoktur. tek düzenlenme yapılırsa ve partimizden bize tek görev düşerse de yapmaya hazırız. Yönetim, ortada kaza ve gençlik kolları Başka bir deyişle merkezin tamamı beraberiz.

“200 İSTİFA OLACAK”

Diğer ilçelerden de aradılar ve yanımızda olduklarını söylediler. İl yönetimi, üç ortada kaza idaremiz var, kırsal bölgelerden de istifalar gelecektir. ortada ve ilçelerimizle birlikte takriben 200 istifa olacak.

*Toplamda da üyelerle birlikte binin üzerinde istifalar olacaktır. tekrar Refah Partisi’ndeki görevimizden istifa ediyoruz ve dinlenmeye geçiyoruz. rastgele tek partiye de geçmiyoruz. İHA

Fatih Erbakan, iktidara gelmeleri vaziyetinde yapacakları evvel işi açıkladı İlginizi Çekebilir Fatih Erbakan, iktidara gelmeleri vaziyetinde yapacakları evvel işi açıkladı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir