Fatih Altaylı, aşı olmayanlar için 6 maddelik kısıtlama önerisi sıraladı-haberi

Ülkemizde koronavirüse karşı 14 Ocak’ta başlayan aşılama çalışmaları nihayet hız ayni ritimde devam ediyor. BioNTech, Sinovac ve Sputnik aşıları ile memleket genelinde toplamda 62.669.250 doz aşı yapıldı.

AŞI İKNA TİMLERİ KAPI KAPI GEZİYOR

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başta olmak üzere Bir hayli siyasi isim, vatandaşlara aşı olmaları istikametinde çağrıda bulundu. İkna timleri ise kapı kapı dolaşarak aşı olmak istemeyen vatandaşlarla birebir ilgilendi.

“BU ÖNLEMLERİ ALMADIĞIMIZ MÜDDETÇE SALGINI YENEMEYECEĞİZ”

Türkiye genelinde aşılamaya baz alinarak hatri sayilir büyüklükte tek çalışma yürütülürken, medya mensubu Fatih Altaylı aşı olmak istemeyenler amaciyla 6 maddelik tek kısıtlama önerisi yaptı. Altaylı, “Bu önlemleri almadığımız sürece bu salgını yenmemiz mümkün olmayacak benzeri görünüyor” ifadelerini kullandı.

İşte Altaylı’nın 6 maddesi:

1. tayyare dahil, toplu taşıma kullanmaları yasaklanmalı.

2. restoran ve eğlence yerlerine, kafelere, barlara girmelerine destur verilmemeli.

3. Şehirlerarası yolculuk yapmalarına engel olunmalı.

4. İbadethanelere girmelerine, toplu kulluk görev yapmalarına destur verilmemeli.

5. Aşı hakkı olduğu ve sırası geldiği halde aşı olmamakta ısrar edenler çok sayida kişinin aynı oda veyahut salonda çalışmak zorunda olduğu iş yerlerinde çalışıyorlarsa salgın sonuna veyahut aşı oluncaya civarindan fiyatsız müsaadeye çıkarılmalı.

6. Halkla direk temas seklinde var olan görevleri ifa edenler de aşı olmamaları seklinde fiyatsız müsaadeye çıkarılmalı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.