Falyalı cinayetindeki kilidi eldivendeki DNA çözecek-haberi

Kıbrıs’ta 8 Şubat’ta silahlı saldırıda öldürülen Halil Falyalı soruşturmasına ait elde edilen kanıtların incelenmesi tertemiz iddiaları da alana çıkardı. İddiaya göre, Falyalı’nın otelden evine gideceği saati iyi bilen saldırganlar günler öncesinden tasarı yaptı. hücum amaciyla iki güzergahta pusu kuruldu. Saldırının gerçekleştiği alanda üç araç, başka noktada ise tek araç bekletildi. Halil Falya’lının evine gittiği yolu seçenek etmesi üzerine, evvel grubun planı etkin vaziyete getirildi.

YAYLIM ATEŞİ

Saldırıyla alakalı Falyalı’nın korumalarının da ifadeleri alındı. Halil Falyalı ile alakalı savunmaları Türkistan Gülce ve Halil Işık’ın “Önce silahla dört el ateş edildi. dahada ardindan ise yaylım ateşi başladı. Çok kısa müddette oldu. Ne olduğunu anlayamadık. savunmak amaciyla yere yattık” dedikleri öğrenildi.

ÇÖPTEKİ ELDİVEN

Kıbrıs polisi cinayetten derhal ardindan çevrede çalışma başlattı. Araştırmalarda olay yerinden kaçan otomobiller kameralarla tespit edildi. derhal peşinden için araçları izleyen zabita şüphelilerden birinin olay yeri yakınında tek otele gittiğini, çöpe tek şey attığını ayrım etti. Ekipler çöpte analiz yapınca iki eldiven buldu. Eldivenlerde yapılan incelemede barut izi bulundu. Lüks tek mağazadan alınan eldivenleri atan kişinin Ömer Tunç olduğunu tespit eden ekipler şüpheliyi gözaltına aldı.

DELİLLER MUSTAFA SÖYLEMEZ’İ İŞARET ETTİ

Ömer Tunç’un yakalanmasının derhal peşinden ise saldırının düğümleri tek tek çözüldü. Tunç’un hücum döneminden evvel Mustafa Söylemez’le görüştüğü öne sürüldü. hücum sonrasında Söylemez’in gece 03.00 uçağı ile Türkiye’ye döndüğü belirtildi. Saldırıda kullanılan araçlardan biri Kıbrıs’ta havalimanında bulundu. Söylemez’in havalimanına gittiği araç olduğu öne sürülen oto zabita ekiplerince incelendi. El freni üzerinde tek eldiven dahada ele geçirildi. O eldivenin üzerinde de barut izi olduğu belirlendi. Eldivenin Mustafa Söylemez’e ait olduğunu değerlendiren polisin, ele geçirilen delili Türkiye’ye gönderdiği öğrenildi.

MONT VE AYAKKABI

Ömer Tunç’un bağlantılarından hücum esnasında olay yerinde var olan Veysel Sare ve Musa Çiçek’e ulaşan zabita Alsancak’ta 12 Şubat’ta düzen eden baskında tek silah bulmuştu. Şüphelilerin sorgusundan ardindan ise hücum silahlarının yeri belirlenmişti. olay yerinin tek kilometre uzağında dere yatağında bulunan iki Kalaşnikof ve tek de 9 milimetre çapında silah ele geçirilmişti. Silahların yanında bulunan tek mont ve ayakkabının ise şüphelilerden birine ait olabileceği belirtilmişti.

KORUMALAR CEZAEVİNE GÖNDERİLDİ.

Saldırı sonrasında Kıbrıs’ta yakalanan Ömer Tunç, Veysel Sare ve Musa Çiçek’in işlemleri sürerken, Falyalı’nın iki savunması silah kullanmak suçundan cezaevine gönderilmişti. hücum sonrasında Kıbrıs’tan gelen veriler ışığında İstanbul’da örgütlü polisince kamuoyunda Söylemezler Çetesi denilen hatali örgütünün mühim isimleri Mustafa Söylemez, ağabeyi Mehmet Faysal Söylemez ve dört kişi gözaltına alınmıştı.

DNA KARŞILAŞTIRILACAK

Gözaltına alınan Mustafa Söylemez ve iki adamından alınancak DNA örnekleriyle Kıbırıs’ta bulunan elbiselerden ve eldivenden alınan örneklerin karşılaştırılacağı öğrenildi. Silahlar üzerindeki parmak izinin karşılaştırılacağı da belirtilirken, İstanbul’da gözaltına alınan 6 şüphelinin Pazartesi bugünü adliyeye gönderilmesi bekleniyor.

Falyalı olayını çözen eldiven İlginizi Çekebilir Falyalı olayını çözen eldiven

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir