Eurovision 2016 birincisi Jamala, Ukrayna’dan Romanyaya sığındı-haberi

Rus saldırıları ayni ritimde devam ederken Ukrayna’dan Bir hayli yurttaş da komşu ülkelere sığınmaya ayni ritimde devam ediyor. Ülkesini arkada bırakanlardan biri de 2016’da Eurovision’da birinci var olan Ukraynalı sanatçı Jamala…

Jamala, iki çocuğuyla birlikte Romanya sığındığını ve bu süreçte neler yaşadıklarını, hissettiklerini yasamsal medyada paylaştı.

Jamala fotoğraflar paylaşırken gönderisine de şu satırlarla başlıyor: “Uyandığımda, bunların Don’t Look Up filmi olduğunu duymak istedim.” Ayrı olarak yolculuklarının zorluklarına da değinen Jamala dört saatte Yalnızca iki kilometre yollar gidebildiklerini, dört vakit süresince arabada olduklarını ve yiyecek tek şeyleri olmadığını belirtiyor.

Jamala, hayatını kaybedenlere, yaralananlara, saldırılar sebebinden sığınaklarda doğum yapan kadınlara, sevdiklerini savaşa gönderen kadınlara da dikkat çekerek bütün saldırıları da kınıyor.

Ukraynalı aktivist ülkesinde yaşananları SÖZCÜ'ye anlattı İlginizi Çekebilir Ukraynalı aktivist ülkesinde yaşananları SÖZCÜ’ye anlattı 500. sene dönümlerini kutlayacaklardı, ama şimdi savaşa hazırlanıyorlar İlginizi Çekebilir 500. sene dönümlerini kutlayacaklardı, ama şimdi savaşa hazırlanıyorlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir