EURO 2020’nin en kötü ilk 11’inde Türk Milli Takımı’ndan iki futbolcu yer aldı-haberi

Avrupa Futbol Şampiyonası, yarın akşam Londra’daki Wembley Stadı’nda saat 22.00’de oynanacak İngiltere-İtalya finaliyle noktalanacak. İlk sefer finale çıkan İngiltere mi yoksa tek şampiyonluğu var olan ve 4. sefer final gören İtalya mı mutluluk dolu sona ulaşacak? Bu mevzunun Cevabını almaya sayılı saatler kaldı.

TÜRKİYE’DEN İKİ FUTBOLCU

İngilizler de İtalyanlar de finali dogruluk ettikleri ile alakalı kuşku uyandırmadı. ferdi ve takım olarak faik tek performans alana koydu. Şampiyonanın en iyi 11’i büyük olasılık finalden ardindan yapılacak ama en perişan 11’e değin tespitler çıkmaya başladı.

İngiliz Daily Star gazetesi Euro 2020‘nin en perişan 11’i seçti. Ve bu kadroda iki de Türk futbolcu bulunuyor. Bunlar da Cengiz Ünder ile Burak Yılmaz. Daily Star, her iki oyuncunun da düş kırıklığı olusturan Türkiye’nin çok şey beklediği iki isminin turnuvada çok tesirsiz olduğunu yazdı.

BURAK YILMAZ’A KUĞU ŞARKISI

Cengiz Ünder’in arkada var olan sezonu Roma ve Liecester City’de geçirdiği hatırlatılarak, “Şampiyonada kalıcı tek anne imzasini atamadı” denildi. Gazete, Burak Yılmaz’ın Fransa’da Kylian Mbappe ve Neymar’lı PSG’ye karşı şampiyonluk kazandığı ama Avrupa Şampiyonası’nda kaydadeğer tek şut dahi çekemediğini belirtildi. Gazete, Burak’ın geçen sezonu sanki yedek kulübesinde ısınırak geçirmiş benzeri göründüğünü yazdı. 36 yaşında olan yıldızın artık Avrupa Şampiyonası görmesinin güç olduğunu kaydederken, “Ama 2022 hayat Kupası onun amaciyla belki dahada iyi tek kuğu şarkısı olabilir” dedi.

KUĞU ŞARKISI NE DEMEK?

Kuğu şarkısı, kuğunun ölmeden evvelki nihayet ve iyi ötüşü mananında kullanılıyor. zanaat dünyasındaki karşılığı ise tek sanatçının nihayet yapıtı veyahut gösterisi mananını taşıyor. Spordaki karşılığı da nihayet tek zaferle sahalardan çekilmek. Michael Jordon’un ‘Son Dans’ı da bu manada kullanılabilir. Türkiye, avro 2020’de grupta oynadığı üç mücadelesi da kaybedip Yalnızca tek gol atarak kapattı.

EN çok BİZ VE PORTEKİZ

En perişan İlk 11’de Portekiz’den ve bizden 2’şer futbolcu yer aldı. Portekiz’den Guerreiro ve Bruno, Türkiye’den de Burak ve Cengiz, en kötüler arasında gösterildi.

İşte o liste: Neuer (Almanya), Mario Fernandes (Rusya), Matthijs de Light (Hollanda), Willi Orban (Macaristan), Raphael Guerreiro (Portekiz), Eden Hazard (Belçika), Bruno Fernandes (Portekiz), Cengiz Ünder (Türkiye), Kylian Mbappe (Fransa), Burak Yılmaz (Türkiye)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir