Altılı Masa’nın önerdiği yeni sistem STK temsilcilerine anlatılacak-haberi

Cumhur İttifakı’nın halk oylaması ile getirdiği Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne alternatif olarak Millet İttfakı’nı oluşturan altı siyasi partinin ortak çalışma ile gündeme getirdiği “Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem” Kartal’da düzenlenen panel ile STK yöneticilerine anlatılacak.

Uzman çavuşu alkışlı protestoda yeni gelişme-haberi

Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde apandist ameliyatı olan ve taburcu edilirken, Dr. Tahir Tarımer’i darbettiği iddiasıyla hastane personelinin alkışlı protestoda bulunduğu Uzman Çavuş Ali Aladağlı’nın, izlenen güvenlik kamera kayıtlarında suç unsunu oluşturabilecek davranışta bulunmadığı ortaya çıktı. Sağlık Sağlık Bakanlığı tarafından görevlendirilen 1 müfettiş ise alkışlı protestoda bulunan 85 hastane personelinin ifadesini almaya başladı. 

Soylu’nun ismi kaldırıldı, yeni ismi 14 Mayıs Milli İrade Salonu oldu-haberi

Aydın’ın Koçarlı ilçesinin AKP’li Belediyesi, geçtiğimiz ay yapılan meclis toplantısında konferans salonuna İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun ismini verdi. Bu gün yapılan toplantıda ise Süleyman Soylu Konferans Salonu’nun adı 14 Mayıs Milli İrade Salonu olarak değiştirildi. Talebin Soylu’dan geldiği açıklandı.