Meral Akşener: Vatandaşın parlamenter sisteme geçiş talebi var-haberi

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, ‘İyileştirilmiş ve Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem’ isimli konferansta yaptığı konuşmada “Tek adam sistemine bağlı ve her bir yetkinin tek kişiye bağlandığı bir sistemin yürümesi mümkün değil. Şu anda vatandaşın bildiğim kadarıyla yüzde 67’ler civarında parlamenter sisteme geçişle ilgili talebi var. Zaman geçtikçe uygulamadaki kusurlar, hatalar ortaya çıktıkça talep daha da arttı” dedi.

Erdoğan: Necip Fazıl, bu millete kimsenin inayetine mecbur kalmadan var olabileceğini gösterdi-haberi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Üstadın fikir namusu hassasiyetiyle yaptığı tespitlerin ve beslediği ruhun milletimizin ufkunu aydınlattığı, heyecanını harekete geçirdiği bilincini güçlendirdiği bir gerçektir. Bu besleyici damara, bu ateşleyici heyecana, bu itici lokomotife her dönem ihtiyacı vardır. En çok da içinden geçtiğimiz şu kritik süreçte ihtiyacımız var. Bunun için Necip Fazıl’ı okumak, anlamak, onun açtığı yolu, yükselttiği dava bayrağını ruhu ve manasıyla sürekli daha ileriye taşımak hepimizin boynunun borcudur” dedi.

Pazarcı esnafı: Çocuğunun kumbarasındaki parayı alıp pazara gelen var-haberi

CHP Milletvekili Gürer, eski hareketli günlerini mumla arayan meşhur Bor Pazarında esnafın ve vatandaşın sorunlarını dinledi. İnsanların alım gücünün çok düştüğüne belirten pazarcı esnafı, “Geçenlerde bir bayan geldi. Portakal aldı. Parasının hepsi bozuk. Sordum. Bozuk parayı çocuğunun kumbarasında biriktirdiği bozuk para olduğunu söyledi. Gözlerim doldu. Portakalı verdim, parayı da iade ettim” şeklinde konuştu.

İYİ Partili Usta: PTT’nin HGS satışlarında büyük bir vurgun var-haberi

İYİ Parti Genel Başkan Meral Akşener’in gündeme getirdiği PTT’nin HGS satışları hakkında konuşan İYİ Parti Grup Başkanvekili Erhan Usta, ortada büyük bir vurgun olduğunu söyledi. Usta, “HGS satışlarının tamamının PTT kasasına girme ihtimali varken bunun sadece yüzde 40’ı PTT’ye ait oluyor” dedi. Usta konuyla ilgili Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’na soru önergesi verdiklerini de belirtti.

NATO’ya ‘dürüst olun’ diyen Zelenskiy’den ‘zirve’ çağrısı! Türkiye de var-haberi

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, “NATO Ukrayna’yı isteyip istemediği konusunda dürüst olmalı. Önümüzdeki günlerde Avrupa’daki güvenlik sorunlarını ele almak için Ukrayna, Almanya ve Türkiye’nin katılımıyla Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi üyeleri arasında zirve düzenlenmesini teklif ediyorum” dedi.

Rusya’dan Ukrayna açıklaması: Anlaşma şansımız var-haberi

Rusya-Ukrayna hattında gerilim büyürken Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov’dan önemli açıklamalar geldi. Devlet Başkanı Putin ile bir araya gelen Lavrov Batı’yla anlaşma şansı olduğunu söylerken, Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu ise, Uzakdoğu’daki sularında muhtemelen ABD’ye ait yabancı bir denizaltı tespit edildiğini duyurdu.