Sarıgül’den dikkat çeken ücretsiz arsa önerisi-haberi

Büyük şehirlerdeki konut krizine ilişkin önerilerde bulunan Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, “Arsa üretmek TOKİ’nin görevidir. Anadolu’da altyapısını kendisinin yaptığı arsalar üretsin. Bu arsalar büyük şehirde yaşayan ve artık doğduğu yere dönmek isteyenlere ücretsiz verilsin. Bunu başarabilirsek tersine göç olur, Anadolu canlanır, büyükşehirler rahatlar” dedi.

CHP’den dikkat çeken ‘asgari ücret’ önerisi-haberi

Eskişehir’de Odunpazarı Kent Konseyi’nin düzenlediği söyleşiye konuşmacı olarak katılan CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, konuşmasında AKP iktidarını eleştirdi. Asgari ücretin açlık sınırının altında kaldığını ve asgari ücrette ciddi bir artış yapılması gerektiğini belirten Özkoç, “Öyle üzerine bin lira koyarak, 700 lira koyarak, 800 lira koyarak değil. Ciddi bir artış sağlanmalı. Çünkü insanlar artık geçinemiyorlar” dedi.

Bergen filmini izleyen Kılıçdaroğlu’ndan dikkat çeken açıklama-haberi

CHP lideri Kılıçdaroğlu, eşi Selvi Kılıçdaroğlu ve parti heyetiyle birlikte Bergen filmini vatandaşların arasında izledi. Filmin ardından açıklamada bulunan CHP lideri Kılıçdaroğlu, “Kadına yönelik şiddetin hangi sonuçlar doğurduğunu hep birlikte izledik. Bu aynı zamanda İstanbul Sözleşmesi’nin de ne kadar değerli olduğunu bize gösteriyor” ifadelerini kullandı.

İmamoğlu ile kadın üretici arasında dikkat çeken diyalog: Kanatlandım, uçacağım şimdi-haberi

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Beylikdüzü’nde kurulan Kadın Emeği Pazarı’nı, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde ziyaret etti. İmamoğlu, bir kadın üreticinin “Ben sizin o ananıza duacıyım. Sizi doğurduğu için ananızın her şeyi cennet olsun. Görsem onun da ellerinden öpeceğim. Dünyanın en iyi insanısınız” sözlerine “Ne mutlu bana. Kanatlandım uçacağım şimdi” karşılığını verdi.

CHP’den dikkat çeken helalleşme videosu: Bugün milat olsun-haberi

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun helalleşme yolculuğu ile ilgili dikkat çeken bir video paylaşıldı. Videoda vatandaşa seslenen Kılıçdaroğlu, “Kemal Kılıçdaroğlu olarak bana sadece iktidarı devralmak yetmiyor. Ben ülkeme bir miras bırakmak istiyorum. Bu ülkenin artık huzura kavuşmasını ve önüne bakabilmesini istiyorum. Ben bu yaraların kapanması için helalleşme yolculuğuna çıkıyorum. Geçmişte kırdığımız, korkuttuğumuz topluluklarla, bireylerle artık helalleşme zaman” ifadelerini kullandı.