Bakan Soylu’dan yakalanan bomba yüklü araçla ilgili açıklama: Hedef İstanbul’du-haberi

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde, sürücülüğünü İstanbul’da aktif olarak görev yapmakta olan bir polis memurunun yaptığı araçta 52 kilo 500 gram patlayıcı çıkmıştı. Olayla ilgili konuşan İçişleri Bakanı Soylu, “Bu polisi biz 2019’da adli suçtan ihraç etmişiz. Sonra mahkeme kararıyla dönmüş. Hedef İstanbul’du” dedi.

Bergen filmini izleyen Kılıçdaroğlu’ndan dikkat çeken açıklama-haberi

CHP lideri Kılıçdaroğlu, eşi Selvi Kılıçdaroğlu ve parti heyetiyle birlikte Bergen filmini vatandaşların arasında izledi. Filmin ardından açıklamada bulunan CHP lideri Kılıçdaroğlu, “Kadına yönelik şiddetin hangi sonuçlar doğurduğunu hep birlikte izledik. Bu aynı zamanda İstanbul Sözleşmesi’nin de ne kadar değerli olduğunu bize gösteriyor” ifadelerini kullandı.

Türkiye, Rusya’ya yaptırım uygulayacak mı? Dışişleri’nden açıklama-haberi

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye’nin Rusya’ya yönelik yaptırımlara katılıp katılmayacağına ilişkin “Biz genel anlamda bu tür yaptırımlara ilkesel olarak katılmadık, katılma eğilimimiz yok” dedi. Çavuşoğlu ayrıca, “En son Rusların 27-28 Şubat’ta 4 gemisinin geleceğini söylemişti. Bunlardan 3 tanesi Karadeniz’de üslere kayıtlı değildir. Biz ‘Bu gemileri göndermeyin’ dedik. Montrö’ye taraf olan ülkelere bildirdik” ifadesini kullandı.