‘Konut kiraları 5 kat arttı’ dediler, sokağa indirler-haberi

Artan kira fiyatları hem halkı hem de STK’ları isyan ettirdi. Birleşik Kamu İş Sendikası’nın yaptığı basın açıklamasında, “1 yılda konut kiraları ve fiyatları da neredeyse 5 kat yükselmiştir. Ayrıca, ekonomi bilimi ile inatlaşan AKP iktidarının yarattığı dar boğaz inşaat sektörü maliyetlerini yüzde 150 oranında artırarak neredeyse sektörü durma noktasına getirmiştir” denildi.

2,5 milyon küçükbaş hayvan Katar’a gönderildi iddiası-haberi

CHP İstanbul Milletvekili Özgür Karabat, Türkiye’den uçakla küçükbaş hayvan ihracatının yapıldığı iddialarına ilişkin sosyal medya hesabından bazı görüntüler paylaştı. 2021 Kasım-Aralık aylarında Katar’a satılan küçükbaş hayvan sayısının 2.5 milyonu bulduğunu ileri süren Karabat, “Katar ve İran gibi ülkeler Ramazan ayı öncesinde et arzını Türkiye’den ithal ettikleri canlı hayvanlarla güvence altına aldılar. Bizde ise et sıkıntısı olduğu için Et ve Süt Kurumu, ‘Ramazan ayı öncesinde ete %48 zam’ yaptı” dedi.

Özer Hurmacı’ya 3 yıl 6 ay, Mihriban Hurmacı’ya 5 yıl 6 aya kadar hapis talebi-haberi

Mihriban Hurmacı’nın futbolcu eşi Özer Hurmacı’nın kendisini darbettiği gerekçesiyle karşılıklı olarak açılan davada soruşturma tamamlandı. Savcılık, Özer Hurmacı hakkında 3 yıl 6 ay, Mihriban Hurmacı’ya ise 5 yıl 6 aya kadar hapis talebinde bulundu. Mihriban Hurmacı hakkında 1 aylık koruma kararını ihlal ettiği gerekçesiyle 3 günlük zorlama hapsi kararı verildi.