Eski sevgilisini darbettiği görüntüler ortaya çıkan Çağatay Akman hakkında koruma kararı talebinde bulunuldu-haberi

Şarkıcı Çağatay Akman, söylentilere göre geçtiğimiz Cuma gecesi Cihangir’de oturan Daha önceki sevgilisi oyuncu Öykü Uslu’nun kapısına dayanmış ve kapıya inen Uslu’ya yaralama uygulamıştı. Uslu’nun polis ekiplerini aramasının sonrasında gözaltına alınan Akman, derhal sevk edildiği adliyede çıkarıldığı hakimlikçe hür bırakılmıştı. sakin bugün, avukatı Mehmet Gençoğlu ile Çağlayan’daki İstanbul hak Sarayı’na gelerek Çağatay Akman’a karşı savunma isteginde bulundu.

KORUMA KARARI TALEBİNDE BULUNDU

İstanbul Aile Mahkemesi’ne sunulan savunma kararı talebi dilekçesinde, Akman’ın Uslu’ya karşı şiddet tehdidi, hakaret, aşağılama veyahut minik düşürmeyi bulunan laf ve davranışlarda bulunulmamasına, ikamet ettiği binaya yaklaşmamasına ve iletişim araçlarıyla rahatsız edilmemesine karar verilmesi istek edildi.

“DARP RAPORUM VAR AMA KARŞILIKLI var olan BİR ARBEDE ASLINDA”

Koruma kararı isteginin derhal peşinden İzah yapan Çağatay Akman’ın Daha önceki sevgilisi Öykü Uslu, “Çağatay Akman isimli kişinin beni yaralama etmesinden açılan tek soruşturma. Karakolda Zati her şeyi anlattım, şu anda asama ayni ritimde devam ediyor. Çok çok İzah uygulamak istemiyorum bu mevzu ile alakalı. hanemin önüne gelip zilime basmasıyla başlayan tacizleri, hakaretleri. bendeniz ardindan polisi aradım, ardindan karakol. Onu bilemem. Daha önceki tek beraberlik. uzunca vakittir iletişim kurmuyorduk. Başka bir deyişle nedenini, neden bu şekilde davrandığını bilmiyorum. yaralama raporum var ama karşılıklı var olan tek arbede aslında. Şikayetçiyim” ifadelerini kullandı.

“ÇAĞATAY AKMAN TEHDİT, perişan laf VE FİZİKSEL ŞİDDETLE KARŞILIK VERİYOR”

Uslu’nun avukatı Mehmet Gençoğlu ise, “Müvekkilim kendisi hanede arkadaşıyla birlikte otururken Çağatay bey geliyorlar, zile basıyorlar ama müvekkilim kapıya baktığında kimseyi göremediğinden kapıyı açmıyor. Akabinde bahsi mevzu olduğu kişinin orada olduğu anlaşılıyor. Yarım saat benzeri tek vakit aşağıda bekliyor. Müvekkilim, Çağatay’ın gitmeyeceğini düşünerek aşağıya iniyor ve gitmesini, oradan uzaklaşmasını söylüyor ama kişi bunun için karşılık tehdit, perişan laf ve fiziki şiddetle karşılık veriyor” diye belirtti.

“ÖYKÜ sakin DERİN BİR ÜZÜNTÜ İÇERİSİNDE”

Öykü Uslu’nun psikolojik şiddet yaşadığını söyleyen avukat Gençoğlu, “Bir şekilde fiziki şiddete karşılık vermeye çalışıyor ama yoksun kalıyor. derhal polisi arıyor, zabita olay adina gelirken de müvekkilimin arkadaşlarına da saldırıyor. durum bu şekilde karakolda sonuçlanıyor. Biz, derhal 6284 Sayılı kanun uyarınca savunma önlem kararı amaciyla Aile Mahkemesi’ne başvurduk. Ayrı olarak yürütülen tahkikat amaciyla de beyan dilekçesi sunduk. Müvekkilim psikolojik olarak derin tek acı içerisinde. Biz, Yalnızca kadına değil, canlılara var olan her biçimde şiddetin karşısındayız” şeklinde konuştu.

“ÇAĞATAY bey GÖRÜŞMEK İSTİYOR SANIRIM”

Çağatay Akman ile Öykü Uslu’nun ilişkisinin takriben tek sene evvel bittiğini söyleyen avukat Gençoğlu, “Kendisi takriben 6 aydan beri Çağatay bey ile hiçbir şekilde iletişim kurmamıştır. neden geldiğini bilmiyoruz ama beyanlar doğrultusunda konuşuyoruz. Çağatay bey oradan geçiyormuş, oradan geçerken müvekkilin evini anımsıyor ve tertemiz numarası olmadığı amaciyla ziline basıyor. Görüşmek istiyor sanırım. Müvekkilim kapıdan bakıyor ama Çağatay beyi göremiyor. dahada ardindan arkadaşı uyarıyor aşağıda olduğu amaciyla arkadaşı uyardıktan ardindan yarım saat bekliyor akabinde müvekkilim aşağıya iniyor. Öncesinde yaşananlar tahkikat yürütüldükçe alana koyulacak” diye belirtti.

Kaynak: İhlas havadis Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.