Eski Bakan Masum Türker’den dikkat çeken açıklamalar: Türk ekonomisine saldırıyorlar-haberi

Ekonomiden sorumlu Daha önceki bakanimiz DSP’li Masum Türker, Türk ekonomisine baz alinarak tek hücum olduğunu ve bunun Daha ayni ritimde devam ettiğini savundu.

Masum Türker, “Ekonomi yönetiminin değiştiği o süreçte evvel bakanimiz atamalarını etkilemek amaciyla tek hücum yapıldı. Sonrasında durum belli tek süre değişti neden? Bizim yurtdışındaki rezervlerimiz Türkiye’ye getirildi. Bunun fakına varan AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ ve özellikle ve yabancı şirketler Türkiye’ye baskı yapmaya başladılar. İşte o baskı yapmaya başladıkları tarih de artık ekonomi yönetiminin değiştiği tarihti. ekonomi yönetiminin değiştiği o süreçte evvel bakanimiz atamalarını etkilemek amaciyla tek hücum yapıldı. Ama kati bakanimiz atamaları yapıldıktan ardindan döviz kurları belli tek süre durdu çünkü tek Strateji farklığı yapmaları gerekiyordu.” ifadelerini kullandı.

SALDIRININ ARKASINDA NE VAR?

Türk ekonomisine baz alinarak saldırının arkasında başka nelerin olabileceğini de değerlendiren Türker, “O saldırının temelinde bizim Suriye’de başka ülkelerdeki varlığımız ve bu döviz rezervlerinin özellikle altınların Türkiye’ye getirilmiş olması var. Dolayısıyla bize tehdit olarak kullanılamadığı amaciyla Cumhurbaşkanı veyahut başka yöneticilerin kati çıkışlarına tek eylem yapamıyorlar eskisi gibi.” açıklamasında bulundu.

“BENCE ALBAYRAK BAŞARILIYDI”

Daha ardindan sözü Daha önceki Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’a getiren Türker, “Albayrak’a her biri saldırıyor belki damat olduğu amaciyla saldırıyorlardı ama benim düsünceme göre Albayrak başarılıydı başarısız değildi. Orada ekonomiyi yönlendirmeye alışmış kişiler liderin etrafına gidip şikayet ederlerdi damat olduğu amaciyla şikayet edemiyorlardı rahatsızlık buydu ama yönetim iyiydi. Kadrolarında tek zayıflık vardı.” dedi.

“TÜRKİYE’NİN 128 MİLYAR DOLAR REZERVİ YOKTU”

CHP’nin “128 milyar dolarlık rezerv yok oldu” eleştirilerine de değinen Türker, “Türkiye’nin 128 milyar dolar döviz rezervi yoktu. Türkiye’nin döviz rezervi kendisinin sahip olduğu rezervdir. 128 milyar dolar dediğimizde yurtdışından gelmiş borç kazanç eklendiği vakit sanki o kazanç bizim benzeri rezerv olarak belirleniyor. oysa döviz rezervleri artık modern manada ikiye ayrılarak tanımlanması neden birincisi öz kaynaklardan oluşan rezerv ikincisi ise yabancı kaynaklardan oluşan rezerv.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir